Rektor Politechniki Bydgoskiej i prezes wodociągów wznieśli toast. Mówią, że piją na zdrowie

i

Autor: Ryszard Wszolek, Politechnika Bydgoska

Politechnika Bydgoska

Rektor Politechniki Bydgoskiej i prezes wodociągów wznieśli toast. Mówią, że piją na zdrowie

2023-07-06 15:22

Studenci i pracownicy Politechniki Bydgoskiej do wyboru mają napój z bąbelkami lub zwykły. Mogą po niego sięgać w każdej chwili zupełnie za darmo. W tym wypadku toast: „na zdrowie” jest całkowicie uzasadniony. Bydgoska kranówka dostarcza więcej minerałów niż niejedna sklepowa woda butelkowana.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że spacerując latem po Bydgoszczy, możemy ugasić pragnienie wodą rozdawaną przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację. Nawet widok miejskiego radnego, który podczas obrad popija kranówkę, nie budzi już zainteresowania. Ale pojawił się nowy pomysł na to, by promować to ekologiczne i zdrowe rozwiązanie.

Na Politechnice Bydgoskiej można za darmo napić się kranówki - z gazem lub bez

W budynkach Politechniki Bydgoskiej kilka dni temu zamontowano 19 specjalnych dystrybutorów, z których pracownicy i studenci mogą za darmo, w każdej chwili nalać sobie kranówkę, także w wersji gazowanej. Przed oddaniem ich do użytku, woda została przebadana.

Jakiej jakości jest bydgoska kranówka?

 - Bydgoska kranówka jest bardzo dobrej jakości, nawet lepsza od wody butelkowanej, co potwierdzają regularnie prowadzone badania - mówi Stanisław Drzewiecki, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy. - Kranówka w Bydgoszczy jest wodą średniozmineralizowaną, co oznacza, że dostarcza wielu niezbędnych dla zdrowia minerałów, ale jednocześnie jej spożywanie nie wymaga konsultacji lekarskich, jak w przypadku wód wysokozmineralizowanych czy uzdrowiskowych - dodaje.

Rektor Politechniki Bydgoskiej i prezes wodociągów wznieśli toast. Mówią, że piją na zdrowie

i

Autor: Ryszard Wszolek, Politechnika Bydgoska

– Wspólnie z MWiK-iem zachęcamy do zmiany przyzwyczajeń i do picia kranówki - mówi prof. Marek Adamski, rektor Politechniki Bydgoskiej. - To woda dobrej jakości i dostępna bezpłatnie dla studentów oraz pracowników. Ważny jest także aspekt ekologiczny. Ograniczając zużycie wody butelkowanej, produkujemy bowiem mniej plastikowych odpadów. Latem na potrzeby uczelni wykorzystywaliśmy dotychczas ponad 20 tys. butelek wody – dodaje.

Plastikowych śmieci ma ubywać szybko, bo pracownicy uczelni dostali butelki wielokrotnego użytku.

Jarmark Świętojański 2023 w Bydgoszczy