Mieszkańcy oddali ponad 60 tysięcy głosów na zadania, które zostaną zrealizowane w tym roku – to 3 projekty ponadosiedlowe, co najmniej 56 projektów osiedlowych i 23 małe projekty społeczne. Z powodu epidemii można było głosować tylko elektronicznie.
W imieniu prezydenta Rafała Bruskiego dziękuję za każdy z 60 tysięcy głosów oddanych przez blisko 22 tys. bydgoszczan. Wszystkie te głosy to zasługa dobrych pomysłów na inwestycje i działania w miejskiej przestrzeni. Istotną rolę odegrali także społecznicy, którzy zachęcali do głosowania na poszczególne projekty. Bydgoski Budżet Obywatelski to projekt, który angażuje największy odsetek bydgoszczan, warto dalej go rozwijać i promować. Pomimo trudnej sytuacji finansowej miasta, ten Program będziemy realizować zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami
- mówi Michał Sztybel, wiceprezydent Bydgoszczy.
MAŁE PROJEKTY SPOŁECZNE
Ta kategoria pojawiła się w BBO po raz drugi. Realizacji doczekają 23 projekty, m.in. Kanał Kultura - koncerty nad Kanałem Bydgoskim, plenerowe kino letnie nad Balatonem czy w Fordonie. W tym roku bezpłatne przejedziemy się też zabytkowymi autobusami.
PROJEKTY PONADOSIEDLOWE
W tym przypadku autorzy projektów musieli zdobyć akceptację przynajmniej trzech rad osiedli. Najwięcej głosów (prawie 3 tysiące) zdobyła minitężnia w Myślęcinku, stanie na Różopolu.
W planach jest też kontynuacja Wielkiej Pętli Fordonu - powstanie tam kolejny fragment trasy rekreacyjnej u podnóża Fordońskich Górek (projekt uzyskał blisko 2,5 tysiąca głosów). Za blisko 1 mln zł ma powstać też kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy nad Starym Kanałem Bydgoskim obok wybiegu dla psów.
PROJEKTY OSIEDLOWE
Tym razem wygrało 56 projektów ponadosiedlowych. To zadania związane między innymi z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Popularne były też zadania związane z aranżacją zieleni w mieście.
Szczegółowe wyniki głosowania BBO można znaleźć TUTAJ