Reguły są proste - przez cały miesiąc należy jeździć na rowerze i nabijać kilometry dla swojego miasta. 1 czerwca wystartowała rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Oprócz nabijania kilometrów we własnym zakresie, uczestnicy z Bydgoszczy i okolic mieli okazję wziąć udział w zorganizowanych przejazdach.
Taki odbył się m.in. 3 czerwca w Łabiszynie, 10 czerwca na trasie Solec Kujawski/Nowa Wieś Wielka czy 24 czerwca – Bydgoszcz/Nakło. W piątek, 30 czerwca odbędzie się ostatni, nocny rajd po mieście kończący walkę o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Nocne rajdy się bezpłatne i nie trzeba się na nie zapisywać (w przeciwieństwie do tych trwających za dnia).
Jak poinformował w sobotę, 24 czerwca wójt Białych Błot, Dariusz Fundator, ich gmina spośród tych z Metropolii Bydgoszcz zajmuje aktualnie II miejsce.
- Aktywnie dla Gminy Białe Błota. W rowerowej rywalizacji gmin z Metropolii Bydgoszcz jesteśmy obecnie na II miejscu. Brawo MY! Kręcimy dalej – podaje na Facebooku.
Do końca rywalizacji pozostało jednak jeszcze kilka dni. Do tego czasu wiele może się zmienić.
Przypomnijmy, że aby wspomóc swoją miejscowość w walce o tytuł należy wskoczyć na rower z bezpłatną aplikacją Aktywne Miasta. Najlepsi rowerzyści zarówno w rywalizacji miejskiej, jak i gminnej zostaną nagrodzeni przez organizatorów konkursu. Nabijać kilometry można indywidualnie, ale też podczas zorganizowanych wycieczek. Pamiętajmy, że oprócz pucharu dla miast i gmin, samorządy wyróżnią swoich najlepszych 3 rowerzystów i 3 rowerzystki.
W tym roku w imprezie biorą udział 62 miasta. Nowością jest udział gmin – w sumie wystartuje ich 90. Rowerowej rywalizacji patronuje Radio Eska.