W Bydgoszczy dowiesz się, jak ulepić świecę z węzy pszczelej i jak zrobić w domu żel do kąpieli

i

Autor: Pexels

wydarzenia

W Bydgoszczy dowiesz się, jak ulepić świecę z węzy pszczelej i jak zrobić w domu żel do kąpieli

2023-10-06 15:07

Spędzasz najbliższą sobotę w mieście? Jesteś gotowy na przygodę? Zaprasza na nią Apteka „Pod Łabędziem” . Początek o godz. 12.

Zrób żel do kąpieli w Aptece „Pod Łabędziem”

7 października Apteka „Pod Łabędziem” zaprasza na wspólne świętowanie TeHoFestu 2023. O godz. 12 rozpoczną się interesujące zajęcia.

W programie:

  • „Apteka fabryką leków” – wykład dr hab. Wojciecha Ślusarczyka prof. UMK.
  • Oprowadzanie po laboratorium galenowym.
  • Warsztaty tworzenia świec z węzy pszczelej.
  • Warsztaty tworzenia żeli do kąpieli: mydło kastylijskie i jego właściwości.

Jak kupić bilet na warsztaty w Aptece „Pod Łabędziem” i na spacer tematyczny MOB?

Żeby wziąć w nich udział, wystarczy wykupić bilet w cenie 5 zł.  Liczba miejsc jest ograniczona. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy pod nr.tel. 52 888 97 42 lub mailowo: gd5@muzeum.bydgoszcz.pl. Tego samego dnia Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na inne ciekawe wydarzenie - tematyczny spacer. Uczestnicy wyrusza na niego spod gmachu muzeum przy ul. Gdańskiej 4 o godz. 12. Wstęp: 10 zł.

Wykład plenerowy, podczas spaceru, da dr Andrzej Purat. Przedstawi historię miejsc w Bydgoszczy, w których spędzali wolny czas mieszkańcy w okresie II Rzeczpospolitej. Sposób wypoczynku i rozrywki był wśród bydgoszczan mocno zróżnicowany i zależał od upodobań osobistych. Uczestnicy odwiedzą dawne kawiarnie, restauracje, kabarety i parki. W okresie międzywojennym w Bydgoszczy następowała duża zmienność lokalizacji i nazw placówek kulturalno-rozrywkowych. Część budynków, które służyły rozrywce bydgoszczan w tamtym czasie, zachowało się do dziś.

Dr Andrzej Purat to adiunkt w Katedrze Historii Najnowszej i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Historycznego UKW. Swoje badania koncentruje na działalności ukraińskich nacjonalistów związanych z Organizacją Ukraińskich Nacjonalistów [OUN] i Ukraińską Powstańczą Armią, będącą ramieniem zbrojnym OUN–u. Bada losy i działalność przywódców obu tych organizacji: Jewhena Konowalca, Stepana Bandery, Romana Szuchewycza i innych.

Interesuje się również historią regionalną, a w szczególności historią mieszkańców Bydgoszczy w okresie II Rzeczpospolitej.

Wystawa egzotycznych zwierząt w Bydgoszczy