szkoła

i

Autor: pixabay

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Bydgoszczy. O której godzinie? Do kiedy składać dokumenty?

2022-07-19 10:28

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Bydgoszczy już 19 lipca. Jutro absolwenci szkół podstawowych dowiedzą się do jakich szkół średnich zostali przyjęci. Do kiedy należy składać dokumenty? O czym trzeba pamiętać w trakcie rekrutacji? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Bydgoszczy

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 trwa już od 16 maja 2022 roku. Do 20 czerwca uczniowie mogli składać wnioski o przyjęcie do swojego wymarzonego liceum czy technikum.

W „walce” o miejsce liczy się nie tylko wynik egzaminu, ale także oceny końcowe, czy aktywność szkolna, taka jak wolontariat i udział w konkursach międzyszkolnych.

W Bydgoszczy rekrutację prowadzi 15 liceów ogólnokształcących, 13 techników i 13 branżowych szkół I stopnia. Jej wyniki uczniowie poznają już jutro.

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych: o której godzinie?

19 lipca o godz. 10 komisje rekrutacyjne opublikują listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do szkół.

Informacja pojawi się w systemie rekrutacyjnym, a w przypadku, gdy we wniosku podany został adres e-mail rodziców zostanie ona przesłana również na ten adres. Do 25 lipca przyszli uczniowie muszą natomiast potwierdzić wolę przyjęcia do placówki.

Policja poszukuje złodzieja

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych: wymagane dokumenty

Aby potwierdzić wolę przyjęcia do szkoły należy dostarczyć do placówki oryginał świadectwa ukończenia podstawówki oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Uczniowie, którzy startują do szkół prowadzących kształcenie zawodowe muszą również złożyć zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

Następnie 26 lipca szkoły opublikują pełną listę nazwisk osób przyjętych do placówki. W przypadku bydgoskich liceów jest to 32 uczniów na jedną klasę. W niektórych szkołach liczba przygotowanych miejsc do poszczególnego oddziału np. o profilu biologiczno-chemicznym, czy językowym wynosi 64 lub 96.