Społecznicy zapowiadają, że wyprawy do Starego Fordonu to będzie podróż w czasie. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy zabierze chętnych na trzy wyjątkowe wycieczki. To pomysł wybrany i finansowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Zabytkowym autobusem można pojechać do Starego Fordonu
- To urokliwe osiedle, która kryje w sobie długą historię i mnóstwo ciekawych zabytków - mówią społecznicy. - Podczas naszej wycieczki będziemy mieli okazję przespacerować się po malowniczych uliczkach, podziwiając piękne kamienice i unikalną architekturę tego miejsca. Poznamy historię Starego Fordonu oraz jego ważną rolę w rozwoju miasta - dodają.
Możemy mieć pewność, że podczas wycieczek poznamy najciekawsze historie oddające klimat Starego Fordonu, bo to pomysł realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Starego Fordonu. Przewodnikiem będzie znany w mieście Damian Amon Rączka, doskonały w swoim fachu. Przejazdy odbywać się będą zabytkowym Mercedesem
Program wycieczek do Starego Fordonu. Jak się na nie zapisać?
Pierwsza wycieczka jest zaplanowana na 8 lipca. Wjazd z Górzyskowa.
- Odbiór uczestników zabytkowym autobusem odbędzie się z przystanku Skorupki (pętla) na Górzyskowie o godzinach: 10, 11.30, 13 i 14.30.
- Na wycieczkę o wybranej porze można się zapisać poprzez formularz online.
Kolejna odbędzie się 9 lipca. Wyjazd ze Szwederowa.
- Odbiór uczestników zabytkowym autobusem odbędzie się z ul. Konopnickiej 28 przy postoju taksówek na Szwederowie o godzinach: 10, 11.30, 13, 14.30.
- Na wycieczkę można się zapisać poprzez formularz zgłoszeniowy.
Ostatnia wyprawa jest zaplanowana na 15 lipca. Wyjazd z Zimnych Wód.
- Odbiór uczestników zabytkowym autobusem odbędzie się z przystanku Smoleńska/Budowlana w kierunku Centrum z osiedla Zimne Wody Czersko Polskie w godzinach: 10, 11.30, 13, 14.30.
- Można się na nią zapisać przez internet.
W Starym Fordonie, poza zrewitalizowanym rynkiem i nowym nabrzeżem, można teraz oglądać wyjątkowy projekt artystyczny. Trwa wyjątkowy projekt przygotowany przez dr Ewę Raczyńską-Mąkowską, działająca w Stowarzyszeniu Miłośników Starego Fordonu: „Powroty 1973-2023”.