Zwolnieni z Teorii jest olimpiadą, która łączy licealistów i studentów w całej Polsce. Dlatego, że zgłaszając się do niej i przedstawiając swój projekt, można wykazać się swoją kreatywnością, wiedzą i umiejętnością stawiania sobie nowych wyzwań. Pokazują to chociażby poprzednie edycje wydarzenia. A jak było w tym roku? Całkiem podobnie. W olimpiadzie wystartowali uczniowie z całej Polski. Pojawili się także ci z Bydgoszczy. Które projekty okazały się najlepsze?
Zwolnieni z Teorii 2022. O co chodzi?
Olimpiada Zwolnieni z Teorii to doskonała okazja dla licealistów i studentów chcących wykazać się w innowacyjnych pomysłach. Główną ideą jest stworzenie praktycznego rozwiązania dla zwykłych ludzi. Uczestnicy przygotowują swoje projekty społeczne za pomocą platformy Zwolnieni z Teorii. Mogą przy tym liczyć na praktyczne wskazówki dotyczące realizacji i szybkie zdobycie doświadczeń z zakresu m.in. nawiązywania partnerstwa, pracy zespołowej czy tworzenia harmonogramów i budżetów. Finalistą zostaje każdy, kto od początku do końca zrealizuje swój projekt. Kończy się to otrzymaniem certyfikatu z zarządzania. Ci z najlepszymi pomysłami zostają wyróżnieni nagrodą "Złote Wilki". Więcej szczegółów możecie znaleźć także na stronie Zwolnieni z Teorii.
Zwolnieni z Teorii 2022 – ciekawe projekty z Bydgoszczy
Projekt W.R.O.N.A. - Wydajność Rozwój Osobisty Nauka Aktywność to przedsięwzięcie mające na celu zapoznanie młodzieży z technikami efektywnego uczenia się oraz zarządzania czasem. Uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego im Tadeusza Nowakowaskiego z Bydgoszczy w ramach projektu stworzyli dwa warianty prezentacji, pierwszy o wydajnych metodach nauki, drugi o mnemotechnikach. Oba zostały urozmaicone o treści interaktywne w postaci pytań oraz quizów, żeby zwiększyć zaangażowanie młodzieży. A wszystko po to, aby propagować wydajne metody nauki i uświadamiać uczniom, że nauka wcale nie musi być ciężka, nudna i uznawana za zło konieczne.
Kolejny warty polecenia pomysł. Projekt Czuj się bezpiecznie zakłada natomiast uświadomienie problemu jakim jest przemoc. Uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zwracają uwagę, że przemoc występuje nie tylko w postaci fizycznej ale także psychicznej. Pobicia, cyberprzemoc i gwałty są najczęściej spotkanymi problemami, które stają się coraz poważniejsze. Niestety mało osób wie jak się obronić w takiej sytuacji i często kończy się to tragicznie. I tę pustkę chcą wypełnić twórcy projektu Czuj się bezpiecznie, głównie za pomocą zajęć z samoobrony oraz spotkań z psychologiem. Dzięki temu każdy będzie wiedział jak reagować na przemoc fizyczną oraz psychiczną.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]