Skrzynka

i

Autor: Dawid Olszewski

Wokół nas

Bydgoski pomysł ma zakrycie skrzynek energetycznych

2024-06-18 16:15

Bydgoszcz ma pomysł na zakrycie nieestetycznych skrzynek energetycznych. Na jednej z takich skrzynek na Bartodziejach pojawiło się duże zdjęcie. Przedstawia okolice Balatonu w latach 70. ubiegłego wieku. Co na to mieszkańcy?

Historyczne zdjęcia na skrzynkach energetycznych

Stare zdjęcia na elektrycznych rozdzielniach to nowy pomysł w Bydgoszczy. Dotąd szpeciły, teraz mają zmieniać otoczenie – mieszkańcy przyznają, że na lepsze. Skrzynka energetyczna u zbiegu ulic Kamiennej i Wyszyńskiego na Bartodziejach przykuwa ich uwagę.

- Wygląda to elegancko, podoba mi się. Wpisuje się to w piękną przyrodę. Można zawiesić na tej skrzynce oko. Jak najwięcej szarych miejsc trzeba w ten sposób upiększać – przyznaje pani Marta.

Mieszkańcy Bartodziejów przyznają, że takich malowideł powinno być w Bydgoszczy więcej. Dzięki temu miejski krajobraz zmienia się na lepsze.

- Zdjęłabym te wszystkie reklamy, ale murale to super sprawa. Podobają mi się takie malowidła na ścianach budynków, czy na wiatach przystankowych. A zdjęcia na skrzynkach energetycznych to nowa rzecz, wcześniej nikt się nimi nie interesował. Skoro są ludzie, którzy mają pomysły, to czemu nie. Mamy dużo kreatywnych, młodych ludzi. Podoba mi się to – przyznaje mieszkanka osiedla.

W najbliższych tygodniach miejscy urzędnicy chcą sprawdzić, czy wybrany sposób nanoszenia grafik będzie trwały. Chcą też wiedzieć, jak pomysł jest odbierany przez bydgoszczan. Nie jest więc wykluczone, że takich kolorowych skrzynek będzie w Bydgoszczy więcej.

Bydgoski pomysł ma zakrycie skrzynek energetycznych