młyny

i

Autor: Dawid Piątkowski

Bydgoskie Młyny Rothera mają nową nazwę. Zobacz, jakie atrakcje czekają cię w najbliższym czasie

2022-11-24 11:58

Jak informuje miasto - Młyny Rothera, a od teraz - "Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera" zaprasza bydgoszczan i turystów na imprezy, które w najbliższych dniach odbywać się będą przy ul. Mennica.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Park Kultury Młyny Rothera obecnie funkcjonuje jako Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera. Tradycyjnie już zapraszamy na stałą wystawę "Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką". Od dnia otwarcia wystawa cieszy się sporym zainteresowaniem bydgoszczan i nie tylko.

- Przyjeżdżają do nas także wycieczki spoza Bydgoszczy. Chętnych do obejrzenia wystawy nie brakuje. Dla nas to powód do radości. Można ją obejrzeć co dziennie poza poniedziałkami. Bilety są do nabycia w kasach, jak i online. Można też z wyprzedzeniem zarezerwować zwiedzanie z przewodnikiem - informuje Anna Czarnecka, kierowniczka działu komunikacji Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera.

W czwartek (24 listopada) odbędzie się druga część KOMPOTU, czyli Kulturalnych Opowieści Miejskich Praktyk oraz Tradycji.

- Wyruszymy w kulinarną podróż śladem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i Lucyny Ćwierczakiewiczowej. Będziemy też kontynuować tworzenie naszego bydgoskiego przepiśnika - dodaje Czarnecka. 

Ruszył Bydgoski Jarmark Świąteczny

W piątek (25 listopada) rozpoczyna się Festiwal Filozofii. Jak zapowiadają organizatorzy to świetna okazja, by przekonać się, czym jest, czym nie jest, a czym może być filozofia. Impreza potrwa do 9 grudnia, a w tym czasie odbywać się będą wykłady, warsztaty, wykłady, koncerty i nie tylko. W sobotę (26 listopada) czeka nas pierwsza część warsztatów "Nawet rzeki szepczą".

- Ten projekt jest częścią oferty programowej wystawy "Węzły". W trakcie warsztatów przeprowadzimy wywiady z mieszkańcami – wsłuchamy się w historie związane z bydgoską wodą. Dowiemy się, czym jest krajobraz dźwiękowy, wyjdziemy w miasto na spacery i przećwiczymy świadome słuchanie - dodaje Anna Czarnecka.

Dla najmłodszych przygotowano warsztaty projektowania "Jakie to zwierzę?". Poza wystawą wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Obowiązują jednak zapisy.

Informacja prasowa