PBO 2023 - startuje głosowanie

i

Autor: PhotoMIX-Company/CC0/pixabay.com

Bydgoszcz ma już środki na dodatek węglowy. Kiedy wypłata pieniędzy?

2022-09-22 13:17

Bydgoszczanie czekają na dodatek węglowy. Pieniądze trafiły już na konta samorządów. Prezydent Bydgoszczy zwrócił się dziś do przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy o zwołanie pilnej sesji.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski chce pilnej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. To konieczne, by zabudżetować środki na dodatek węglowy. Mieszkańcy, którzy złożyli wnioski, czekają na pieniądze.

Rafał Bruski zwrócił się dziś do przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy z wnioskiem o pilne zwołanie sesji. Przewodnicząca zwołała sesję na piątek 23 września na godz. 8.00. Wypłaty rozpoczną się niezwłocznie po sesji, po podjęciu uchwały przez radnych, czyli w piątek - mówi Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy.

Ile wniosków o dodatek węglowy złożyli mieszkańcy miasta?

Według stanu na 20 września złożonych do miasta wniosków o dodatek węglowych było 8633 na 10 tysięcy uprawnionych gospodarstw domowych - dodaje Stachowiak.

Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy informuje, że z Ministerstwa Klimatu i Środowiska trafiły już środki na wypłaty dodatku węglowego. Pieniądze zostały przelane na konta samorządów w województwie kujawsko-pomorskim.

Za pośrednictwem Ministerstwa Klimatu i Środowiska otrzymaliśmy wczoraj 550 mln zł na wypłaty dodatku węglowego. Środki te przekazaliśmy niezwłocznie na konta wszystkich samorządów w województwie kujawsko-pomorskim. Od dziś, 22 września, samorządy będą mogły rozpocząć procedurę wypłacania środków mieszkańcom - informuje Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy.

Dodatek węglowy to 3 tys. zł na jedno gospodarstwo domowe dla osób, dla których głównym źródłem ogrzewania domu lub mieszkania jest węgiel. W Bydgoszczy dokumenty są przyjmowane przy ul. Wojska Polskiego 65.

Terenowa Masakra w bydgoskim Myślęcinku