węgiel

i

Autor: pixabay

Czy w Bydgoszczy nie będzie czym grzać na zimę? Prezydent Bruski zwołuje posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego

2022-08-29 9:42

Ceny emisji CO2 na zaskakująco wysokim poziomie – tylko w lutym bieżącego roku wyniosły one 100 euro za tonę, gdzie jeszcze dwa lata temu było to 20 euro. W ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, sejm wprowadził dodatek osłonowy dla ok. 7 mln gospodarstw domowych, w tym – dla tych najuboższych energetycznie. Wszystko wskazuje na to, że w 2023 roku ceny gazu i prądu znów mogą pójść w górę. Bydgoszcz reaguje.

Przypomnijmy, że w środę 17 sierpnia w życie weszły przepisy nowego rozporządzenia w sprawie wzoru wniosku o dodatek węglowy. W Bydgoszczy wnioski przyjmowane są na Wojska Polskiego 65 do 30 listopada, a także przez za pośrednictwem platformy ePUAP.pl. Przyjmuje je Wydział Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miasta.

To forma wsparcia dla gospodarstw domowych dla których głównym źródłem ogrzewania domu lub mieszkania jest węgiel. Osoby starające się o dodatek mogą otrzymać 3 tys złotych wsparcia. A co z resztą?

Bydgoszcz chucha na zimne. W związku z rosnącymi cenami węgla, energii i gazu prezydent miasta – Rafał Burski zwołuje posiedzenie miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Odbędzie się ono już 8 września.

Bydgoscy wodniacy patrolują kąpieliska

Posiedzenie dotyczyć będzie obecnej sytuacji na rynku energii, węgla i gazu. Przede wszystkim – oceny stanu przygotowania oraz ewentualnego ryzyka związanego z zabezpieczeniem ciągłości dostaw energii cieplnej i elektrycznej, a także gazu w okresie zimowym. Z tych źródeł korzystają nie tylko mieszkańcy Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego, ale również przedsiębiorcy.

8 września, podczas posiedzenia obecni będą włodarze gmin z powiatu bydgoskiego. W spotkaniu uczestniczyć będą przedstawiciele Enei, PGE, Polskich Sieci Elektromagnetycznych i Polskiej Spółki Gazownictwa, a także komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.