Ile jest pijanych kierowców w Kujawsko-Pomorskiem? Oto statystyki z listopada 2024. Dane są zaskakujące

i

Autor: pixabay, zdjęcie ilustracyjne

wokół nas

Ile jest pijanych kierowców w Kujawsko-Pomorskiem? Oto statystyki z listopada 2024. Dane są zaskakujące

2024-11-15 14:45

Policjanci z Kujawsko-Pomorskiego przeprowadzili intensywne kontrole trzeźwości wśród kierowców w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”. Podczas działań sprawdzono 12 600 osób pod kątem alkoholu w wydychanym powietrzu. Wyniki są zaskakująco pozytywne – tylko 9 kierowców było pod wpływem alkoholu, co stanowi znacznie mniej niż 1 procent wszystkich skontrolowanych. Szczegóły poniżej.

Akcja „Trzeźwy kierujący” – Kontrole w Kujawsko-Pomorskiem

W dniu 12 listopada, w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”, policjanci z drogówki przeprowadzili kontrole trzeźwości kierowców. Działania miały miejsce w dwóch przedziałach czasowych: od 6:00 do 8:00 oraz od 18:00 do 20:00.

Zatrzymani do kontroli kierowcy byli natychmiastowo sprawdzani na obecność alkoholu w organizmach za pomocą urządzeń Alco-Blow, które umożliwiają szybkie przeprowadzenie testu.

- Do działań, oprócz policjantów ruchu drogowego, zaangażowano również funkcjonariuszy innych pionów, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa -tłumaczy podkom. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP Bydgoszcz.

Wyniki kontroli są zaskakujące - pozytywnie

Policjanci przeprowadzili kontrolę 12 595 kierowców, podczas której wykryli 4 osoby prowadzące pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości oraz 4 osoby, które były pijane. Niestety, zatrzymano także jednego rowerzystę kierującego rowerem pod wpływem alkoholu. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 6 praw jazdy oraz 24 dowody rejestracyjne.

Bydgoszcz Radio ESKA Google News
Autor:

Nowe Przepisy o konfiskacie pojazdów pijanym kierowcom

Przypomnijmy, że od 2024 roku obowiązują nowe przepisy, które pozwalają na konfiskatę pojazdów pijanym kierowcom. Zgodnie z nimi, funkcjonariusze są zobowiązani do odebrania pojazdu, jeśli alkomat wskaże we krwi kierującego stężenie alkoholu wynoszące 1,5 promila lub więcej.

Samochód zostaje wtedy przekazany na policyjny parking lub pod opiekę zaufanej osoby, która zapewni, że kierowca nie będzie go używał mimo zakazu prowadzenia pojazdów. Po rozpatrzeniu sprawy przez sąd, zapada decyzja o dalszym losie pojazdu oraz karze.

Tylu kierowców w Kujawsko-Pomorskiem pożegnało się z autem

Od wprowadzenia nowych przepisów na terenie Kujawsko-Pomorskiego policja przejęła pojazdy w 205 przypadkach, z czego w ponad połowie tych spraw prokuratorzy zdecydowali o tymczasowym zabezpieczeniu majątkowym, co oznacza, że pojazdy zostały zabezpieczone na poczet ewentualnej kary.

Potrawy w popularnych fast foodach

Pytanie 1 z 10
Sama nazwa często wskazuje co możemy zjeść. Pizza Hut
Spotkanie Trumpa z Bidenem i kolejne nominacje