Jedno z najlepszych bydgoskich liceów ma 70 lat i świętuje! Możemy słać laurki dla „Czwórki”

i

Autor: Fb, IV LO Bydgoszcz

jubileusz

Jedno z najlepszych bydgoskich liceów ma 70 lat i świętuje! Możemy słać laurki dla „Czwórki”

2024-06-14 13:47

Bydgoskie IV Liceum Ogólnokształcące świętuje rok jubileuszowy. Kończy 70 lat! Z tej okazji w szkole sporo się już wydarzyło. Były między innymi spotkania z absolwentami. Kolejne atrakcje wciąż przed nami.

Wielkie świętowanie w bydgoskiej „Czwórce”. Liceum obchodzi rok jubileuszowy. Szkoła ma 70 lat, atrakcji przygotowano bardzo dużo. Sporo się już wydarzyło.

Spotkania z absolwentami w IV LO w Bydgoszczy. To z okazji 70. urodzin

- Celem jubileuszu jest integracja społeczności szkolnej, uczniów, którzy teraz chodzą do szkoły, ale i absolwentów. Spotkań po latach w cyklu Czwórka łączy pokolenia, odbyło się bardzo wiele, cieszyły się ogromną popularnością - mówi Bogumiła Myszkowska, prezeska Stowarzyszenia Przyjaciół IV LO.

Podczas spotkań z absolwentami uczniowie mogli posłuchać ich historii ze szkolnych czasów.

- Nie wszyscy uczniowie, którzy są słynnymi absolwentami „Czwórki”, byli dobrymi uczniami. Ale to, że nie osiągali dobrych wyników w szkole, nie spowodowało, że byli skazani na porażkę. To osoby, które odniosły w życiu sukces, bo mają pasję i tę pasję mogły tutaj w szkole rozwijać - mówi Bogumiła Myszkowska.

15 czerwca odbędą się główne uroczystości jubileuszowe. W planach są m.in. spotkania absolwentów z nauczycielami i wychowawcami.

- Gościnne progi „Czwórki” w budynku przy ul. Stawowej zapraszają wszystkich tych absolwentów, którzy kończyli czwórkę na ul. Stawowej, ale także wszystkich, którzy kończyli „Czwórkę” przy ul. Kaliskiej czy Gdańskiej, bo „Czwórka” to te właśnie budynki. Zachęcamy, by zobaczyć, jak szkoła wygląda dzisiaj, ale tak naprawdę liczą się ludzie - mówi Katarzyna Kijewska-Południak, dyrektor IV LO.

Wisienką na torcie będzie gala w Filharmonii Pomorskiej. Akcji patronuje Radio Eska.

Urodzinowe akcje IV LO w Bydgoszczy

W czasie obchodów jubileuszu odbywa się wiele inicjatyw. Uczniowie tworzą kapsułę czasu, powstaje monografia poświęcona liceum, wyjątkowy mural, a przed budynkiem zostanie posadzonych 70 krzewów hortensji. Można też złożyć szkole nietuzinkowe życzenie w ramach akcji Laurki dla Czwórki. Pomysłodawcy zachęcają do składania życzeń urodzinowych w formie krótkich filmików, okolicznościowych wierszy i rysunków, które będą udostępniane na stronie szkoły.

Tak zmienił się Stary Rynek w Bydgoszczy

Ile pamiętasz z "podstawówki"? Ten quiz rozwiążą dzieci, ale dorośli niekoniecznie

Pytanie 1 z 8
Na początek coś prostego. Ile ludzi mieszka w Polsce?