matura 2024

Matura z j. angielskiego. Z tymi zadaniami uczniowie mieli problem w ostatnich latach [PRZYKŁADY]

2024-05-12 10:10

Wszyscy uczniowie zdający maturę w 2024 roku będą musieli poddać się egzaminowi pisemnemu z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym, a także co najmniej jednemu egzaminowi na poziomie rozszerzonym oraz egzaminom ustnym. Dla niektórych to język obcy stanowi prawdziwe wyzwanie. Z jakimi zadaniami było najwięcej problemów w zeszłym roku i dwa lata temu? Przykłady wraz z rozwiązaniami zadań znajdziesz w galerii.

Uczniowie szkół średnich zdający maturę w 2024 roku muszą osiągnąć co najmniej 30% punktów z każdego z trzech pisemnych egzaminów (z języka polskiego, matematyki i języka obcego) na poziomie podstawowym, a także z egzaminów ustnych.

Ile jest punktów do uzyskania? Ile należy ich uzyskać, by zdać egzamin podstawowy z języka angielskiego?

Matura podstawowa z języka angielskiego 2024 będzie trwała 120 minut. Uczniowie mogą zdobyć maksymalnie 60 punktów za egzamin. Oprócz zadań do rozwiązania, przed uczniami poważne wyzwanie – wypowiedź pisemna. Aby została ona zaliczona, maturzysta musi zmieścić się w przedziale 80-130 znaków.

Aby zdać egzamin z języka obcego nowożytnego należy uzyskać minimum 18 punktów.

Z jakimi zadaniami było najwięcej problemów w zeszłym roku i dwa lata temu? Przykłady wraz z rozwiązaniami zadań znajdziesz w galerii.

"Chłopaki do wzięcia". Jaruś nie rozpacza po rozstaniu z żoną Gosią. Z zapałem poszukuje nowej kobiety