Najmłodszych bydgoszczan do zabawy zabawy kolejarze, muzealnicy, cyrkowcy i bibliotekarze

i

Autor: Patryk Chenc

Dzień Dziecka

Najmłodszych bydgoszczan do zabawy zaproszą kolejarze, muzealnicy i Kicia Kocia

W Bydgoszczy nie zabraknie rodzinnych wydarzeń przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Dla każdego coś dobrego: można spędzić ten dzień na sportowo albo zażyć kultury czy rozwijać pasje. Zebraliśmy informacje o ciekawych, bezpłatnych imprezach.

Młyny Rothera wydają się idealnym miejscem na twórcze rodzinne świętowanie. Mali bydgoszczanie i bydgoszczanki mogą liczyć na różnorodne i widowiskowe atrakcje. W planach są warsztaty i pokazy naukowe.

W piątek, 2 czerwca o godz. 16 odbędą się warsztaty w Nowym Miejscu pt. „Wszystkie dzieci nasze są”. To będzie podróż dookoła świata, okazja do rozmowy o różnorodności i podobieństwach oraz do zastanowienia się nad tym, czy różnice są  ważne. Uczestnicy zrobią artystyczne autoportrety oraz ramki na zdjęcia.

Obowiązują zapisy i bezpłatne wejściówki.

W niedzielę, 4 czerwca dzieci znów mogą przyjść do Młynów Rothera tym razem na pokazy eksperymentów naukowych „Laboratorium Pana Korka” pt. „Weź to na zimno”.

Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka będą stopniowo obniżać temperaturę eksperymentów do prawie minus 200 stopni Celsjusza, podgrzewając równocześnie atmosferę na scenie i widowni. Do wybuchowych i mrożących nie tylko krew w żyłach doświadczeń wykorzystają gaśnicę z dwutlenkiem węgla, dwustulitrową beczkę, drabinę oraz mnóstwo skroplonego powietrza. Ten ostatni składnik eksperymentów to sprawka dwóch polskich naukowców — Zygmunta Wróblewskiego i Karola Olszewskiego. Naukowcy do pomocy przy wykonywaniu eksperymentów będą zapraszać publiczność. Przygotujcie się na świetną zabawę w naukowej atmosferze oraz sporą dawkę wybuchów.

Organizatorzy zastrzegają, pół żartem, półserio, że nie biorą odpowiedzialności za ewentualne Nagrody Nobla przyznane w przyszłości uczestnikom pokazów.

Początek zaplanowano na godz. 12.30. Ostatnie eksperymenty będą przeprowadzone o godz. 16.

Obowiązują zapisy i bezpłatne wejściówki.

Także w niedzielę w Młynach Rothera gwarno zrobi się w Bydgoskiej Strefie Gier bez Prądu. Plansze, pionki i łamigłówki będą czekać na stolikach przy wejściu głównym od godz. 12.30 do 16. Wstęp wolny. 

Fundacja Instytut Edukacyjny Kolej na Ciebie zaprasza najmłodszych na dworzec Bydgoszcz Główna. Impreza pod hasłem „Kolejowy Dzień Dziecka” odbędzie się w czwartek, 1 czerwca od godz. 10 do 15 na peronie 3.

W programie, m.in. wystawa taboru kolejowego. Będzie można obejrzeć lokomotywy towarowe i pasażerskie starych typów.

Dla osób w wieku od 7 do 18 lat zaplanowano warsztaty z sygnalizacji kolejowej połączone z odwiedzeniem nastawni BGA obsługującej ruch kolejowy na stacji Bydgoszcz Główna. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymają nagrody. Obowiązują na nie zapisy.

Pałac Młodzieży 1 czerwca zaprasza na imprezę dla dzieci o godz. 16. W programie: konkursy z nagrodami, występy na plenerowej scenie w wykonaniu młodych artystów z Pałacu Młodzieży, malowanie, rzeźbienie figur z balonów, tańce, śpiew. Będą też gry sprawnościowe i interaktywne, animacje, rozmaite konkurencje sportowe, malowanie twarzy, pamiątkowe fotografie.

3 czerwca w tym miejscu odbędzie się integracyjne wydarzenie przygotowane z myślą o dzieciach w wieku od 5 do 10 lat, które obecnie mieszkają w Bydgoszczy, a przybyły do nas z różnych stron świata i chcą poznać swoich rówieśników z innych krajów. W programie: gry, animacje, zabawy sportowe i muzyczne. Początek o godz. 10, koniec o godz. 13.

1 czerwca od godz. 15 na placu przy Sisu Arena (ul. Toruńska 59) odbędzie się Festiwal baniek mydlanych i spotkanie z Kicią Kocią. Będą konkursy z nagrodami, dmuchańce i eurobungee. Wstęp darmowy.

Tego samego dnia odbędzie się Rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. To wydarzenie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z rodzicami. Podczas kilkugodzinnej zabawy poznacie motywy z legend Kujaw i Pomorza, posłuchacie o tym, jak kiedyś bawiły się dzieci i zrobicie własne kukiełki teatralne, które zabierzecie do domu.

W programie:

  • otwarcie wystawy lalek teatralnych ze spektakli KPCK;
  • opowieść o dawnych zabawkach Walizka pełna starych zabawek, dr hab. prof. UKW Monika Nawrot-Borowska;
  • warsztaty plastyczne – wykonywanie lalek do spektaklu Opowieści spod Kruszwicy;
  • przedstawienie Opowieści spod Kruszwicy (przedstawienie potrwa około 30 minut);
  • gry i zabawy na świeżym powietrzu, nawiązujące do legend Kujaw i Pomorza.

Początek godz. 15, zakończenie godz. 17.30. Wstęp bezpłatny.