Największe koty na świecie

i

Autor: pexels, YouTube

Zwierzęta

Największe koty domowe świata! Lepiej, żeby ten olbrzym nie usiadł ci na kolanach [GALERIA]

2024-07-19 15:10

3-4 kilogramy - tyle przeważnie ważą koty domowe. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wszystkie! Niektóre gatunki są znacznie większe od popularnych dachowców, a z daleka można je pomylić z psem lub drapieżnym kotem. To jednak w rzeczywistości domowy przytulas, który - tak jak dachowce - lubi usiąść sobie na kanapie i być głaskany za uchem. Lepiej jednak, żeby nie usiadł nam na kolanach! Może zaboleć. Oto 5 największych gatunków kotów domowych świata. Znajdziecie je w galerii pod spodem.

Kot to udomowione zwierzę z rodziny kotowatych. Nie kojarzą nam się one jednak z drapieżnikami, a domowymi przytulasami, spędzającymi czas na kanapie lub na zabawach z właścicielem m.in. goniąc światełko albo pluszową myszkę na wędce.

Większość z nas kojarzy kota dachowego z kotem europejskim. To najpopularniejszy gatunek. Istnieją jednak inne gatunki tego zwierzęcia, nazywane często "rasowymi". Najczęściej kojarzymy je z persami i sfinksami. Gatunków jest jednak więcej i niektóre zaskakują swoim rozmiarem. Oto 5 największych gatunków kota domowego! Znajdziesz je w naszej galerii.

Niedzielne morsowanie w podbydgoskich Pieckach