Nowy, nietypowy kierunek na UKW w Bydgoszczy. Informatycy łącza siły z pedagogami

i

Autor: UKW w Bygdoszczy

studia

Nowy, nietypowy kierunek na UKW w Bydgoszczy. To rzecz dla humanistów z technicznym zacięciem

Chcesz zostać socjoinformatykiem? Przygotują cię do tego naukowcy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Niebawem rusza nabór na nowy, ciekawy kierunek studiów. Żeby go stworzyć, pedagodzy połączyli siły z informatykami.

Tegoroczni maturzyści wciąż w napięciu czekają na wyniki majowych egzaminów, ale bydgoska uczelnia jest już gotowa na szturm.

  • 8 czerwca rusza rekrutacja.
  • Do wyboru na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego będzie 70 kierunków.

Nie zabraknie nowości. Jedną z najciekawszych jest socjoinformatyka. To propozycja dla tych, które szukają połączenia nauk humanistycznych i społecznych. To studia I stopnia, licencjackie, ale w przygotowaniu są już magisterskie. Ten międzywydziałowy kierunek tworzą wspólnie pracownicy Wydziału Informatyki oraz Wydziału Pedagogiki.

- Świat cyfrowy cały się rozwija i zmienia, a to wymaga zmian w ofercie kierunków studiów. Nasz kierunek przybliża pojęcia programowania, grafiki komputerowej, baz danych, a także tego, co jest obecnie najpopularniejszym zagadnieniem, czyli sztucznej inteligencji – mówi dr Piotr Kotlarz, prodziekan Wydziału Informatyki UKW.

Socjoinformatyka jest kierunkiem dla humanisty z technicznym zacięciem.

- Pracodawcy szukają dziś pracowników, którzy mogą pochwalić się nie tylko technicznymi umiejętnościami, ale mają rozwinięte umiejętności komunikacyjne, pracy w grupie i potrafią szeroko spojrzeć na rzeczywistość – mówi dr Elżbieta Okonśka, prodziekanka Wydziału Pedagogiki UKW.

Absolwenci tego kierunku będą mogli znaleźć pracę w branży IT.

  • Dodatkowym atutem studiów pierwszego stopnia jest bezpłatna realizacja modułu z przygotowania merytorycznego do nauczania informatyki we wszystkich typach szkół.
  • Kwalifikacje nauczycielskie – do nauczania we wszystkich typach szkół uzyskają po studiach II stopnia.
  • Studia na kierunku socjoinformatyka będą dostępne również w trybie niestacjonarnym.