Pociągiem przez całą Bydgoszcz aż do Exploseum? Są bilety na historyczny przejazd!

i

Autor: Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego

wydarzenia

Pociągiem wokół Bydgoszczy, ale nie do Exploseum. Trasę historycznymi wagonami trzeba było zmienić

2024-04-26 14:43

Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego organizuje 27 kwietnia wyjątkowy przejazd pociągiem i zabytkowym autobusem. Celem miało być Exploseum, ale trasę trzeba było zmienić. Muzeum i tak będzie można zwiedzać, sprawdźcie szczegóły.

Członkowie stowarzyszenia zachęcali, że to będzie pierwszy w historii przejazd pociągiem przez całą Bydgoszcz aż do Exploseum. Pociąg miał rozpocząć trasę na przystanku Bydgoszcz Błonie i zatrzymywać się kolejno na: Bydgoszcz Główna, Bydgoszcz Leśna, Bydgoszcz Bielawy, Bydgoszcz Emilianowo, Exploseum. Teraz wiadomo, że pojedzie inaczej, ale wydarzenie 27 kwietnia odbędzie się.

Organizatorzy tłumaczą, że firma Transchem cofnęła wydaną przez ASO Mieczkowski zgodę na wjazd pociągu pasażerskiego na bocznicę ASO. Zatem pociąg nie wjedzie do samego Exploseum i na pozostałe zaplanowane punkty.

Ogród roślin leczniczych i kosmetycznych w Bydgoszczy

- Dzięki zaangażowaniu MORVI Usługi Transportu Kolejowego i Cargo Master oraz Muzeum Komunikacji w Paterku wypracowaliśmy kompromisowe rozwiązanie problemu - mówią organizatorzy.

Plan wydarzenia Pociągiem wokół Bydgoszczy, zwiedzanie Exploseum oraz przejazd zabytkowym Jelczem:

  • Z Torunia do Bydgoszczy Błonie - bez zmian.
  • Bydgoska Kolej Miejska - bez zmian od Bydgoszcz Błonie, godz. 10.38, dalej przez Bydgoszcz Główną, Bydgoszcz Leśną i Bydgoszcz Bielawy do Bydgoszcz Emilianowo. Tam nastąpi zmiana, zamiast do Exploseum pociąg pojedzie dalej w kierunku Nowej Wsi Wielkiej, gdzie zmieni kierunek jazdy i uda się przez Bydgoszcz Błonie do Bydgoszczy Głównej.
  • Pociąg zatrzyma się na stacji Brzoza Bydgoska, na której będzie przesiadka do dwóch autobusów. Osoby zwiedzające Exploseum wsiadają do autobusu miejskiego, a osoby udające się na pierwszy przejazd Jelczem po Zachemie wsiadają w Brzozie do Jelcza.
  • Przejazd z Brzozy do Exploseum zajmie około 15 minut.
  • Po zwiedzaniu Exploseum osoby, które zapisały się na przejazd Jelczem, zgodnie z planem pojadą Jelczem, natomiast pozostali - autobusem miejskim pojadą do stacji Bydgoszcz Główna.
  • Pociąg, aby nie stać kilka godzin na stacji Bydgoszcz Główna, wykona kurs do Szubina i z powrotem. Bilety w cenie 50,00 zł będą do kupienia tylko w pociągu, natomiast osoby, które wykupiły przejazd tylko bocznicą, będą mogły wymienić bilety już na miejscu. 
  • Wątpliwości można wyjaśnić, dzwoniąc pod nr tel. 696-549-303.