wypadek

Pod Bydgoszczą autobus podmiejski uderzył w drzewo. Kierowca został uwięziony we wraku. Kilkanaście osób jest rannych! [ZDJĘCIA]

2024-06-24 15:07

Jeszcze nie jest jasne, jak to się stało, że autobus międzygminny linii 41 uderzył w drzewo. Do wypadku doszło 24 czerwca ok. godz. 8.30 w Kusowie pod Bydgoszczą (gmina Dobrcz). Kilkanaście osób jest rannych, sześć trafiło do szpitali. Kierowca został uwięziony we wraku.

Autobus MZK uderzył w drzewo pod Bydgoszczą

W Kusowie przy ul. Kwiatowej (w gminie Dobrcz) autobus MZK międzygminnej linii 41 zjechał nagle na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Policjanci wciąż ustalają, jak do tego doszło. W wypadku sześć osób zostało na tyle poważnie rannych, że trafiły do bydgoskich szpitali. Ratownicy na miejscu opatrywali pozostałych poszkodowanych. Mają złamania, otarcia, skaleczenia. Autobusem jechało ok. 20 pasażerów.

Na miejscu działa aż pięć zastępów strażaków. Wezwano cztery karetki, kilka radiowozów i wóz nadzoru ruchu MZK. Jeszcze o godz. 10 ul. Kwiatowa była zablokowana, a objazd został wyznaczony ul. Szkolną. Autobus blokuje cały pas jezdni.

Strażacy musieli wyciągać kierowcę MZK z wraku autobusu

- Strażacy w pierwszej kolejności skupili się na uwalnianiu uwięzionego we wraku pojazdu kierowcy autobusu - mówi st. kpt. Karol Smarz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. - Był w pełni świadomy, przytomny - dodaje.

Policjanci pracują nad ustaleniem okoliczności zdarzenia. Mł. asp. Krzysztof Bratz z KMPw Bydgoszczy powiedział,że kierowcę mogło oślepić słońce i takie są wstępne przyczyny wypadku.

Runmageddon w Bydgoszczy 2024. To rywalizacja dla prawdziwych twardzieli!

W którym roku Fordon stał się częścią Bydgoszczy? Dlaczego ul. Długa ma taką nazwę? Rozwiąż QUIZ z historii miasta

Pytanie 1 z 12
W którym roku Fordon (osobne miasteczko) został przyłączony do Bydgoszczy?