QUIZ dla fanów Harrego Pottera. 10/10 zdobędą tylko ci, którzy przeczytali książkę

i

Autor: YouTube/screen

QUIZ

QUIZ dla fanów Harrego Pottera. 10/10 zdobędą tylko ci, którzy przeczytali książkę

2024-06-04 8:07

W 1990 roku, Joanne Rowling (znana wszystkim jako J.K. Rowling) jechała opóźnionym pociągiem linii Manchester-Londyn. To właśnie wtedy w jej głowie pojawiła się niesamowita historia o chłopcu, który chodzi do szkoły magii i czarów. Pierwsza książka z cyklu „Harry Potter” została opublikowana w 1997 roku, natomiast ostatnia w 2007. Z kolei w latach 2001-2011 studio Warner Bros. Wyprodukowało 8 filmów będących adaptacjami powieści J.K. Rownling. Jak wiele pamiętasz ze świata Harrego Pottera? Spróbuj swoich sił w naszym quizie!

To historia o przyjaźni, miłości i poświęceniu. Powieści o Harrym Potterze prezentują klasyczny konflikt dobra ze złem, lecz – osadzony w magicznym świecie, gdzie młodzi czarodzieje uczęszczają do szkoły czarów przypominającej wielki zamek.

Pierwsza książka z cyklu – „Kamień Filozoficzny” została wydana w Wielkiej Brytanii w 1997 roku, choć J.K. Rowling skończyła ją w 1995, a rękopis odrzuciło kilkanaście wydawnictw. Powieść szybko okazała się bestsellerem, a jej kontynuacje wydane w latach 1998-2007 sprzedały się w milionach egzemplarzy (do stycznia 2022 sprzedano ich łącznie 500 mln).

Wkrótce po premierze Kamienia Filozoficznego, współpracę z Rowling nawiązało studio Warner Bros., które w 2001 roku (gdy w księgarniach można było już nabyć Czarę Ognia – czwartą powieść z serii) wyprodukowało film „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. W 2011 roku w kinach ukazał się film „Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 2”, który zakończył filmową serię.

Czy pamiętasz wiele ze świata Harrego Pottera? Przekonaj się, jak radzisz sobie w naszym quizie! 10/10 punktów otrzymają wyłącznie ci, którzy przeczytali książki J.K. Rowling, a nie tylko obejrzeli filmy Warnera Brosa.

QUIZ dla fanów Harrego Pottera. 10/10 zdobędą tylko ci, którzy przeczytali książkę

Pytanie 1 z 10
Kto spośród tej trójki NIE był spokrewniony z Syriuszem Blackiem?
Chabrowa łąka na Podkarpaciu