AgroUNIA szykuje kolejne protesty. Sprawdź, gdzie się odbędą

i

Autor: Facebook/Agrounia AgroUNIA szykuje kolejne protesty. Sprawdź, gdzie się odbędą

Rolnicy zablokowali drogę w kierunku Bydgoszczy

2021-08-24 13:14

W całym kraju trwa protest rolników Agrounii. Rolnicy protestują też w województwie kujawsko-pomorskim.

Rolnicze blokady stanęły na drogach w całej Polsce. We wtorek i w środę Agrounia organizuje protesty w kilkunastu miejscach w kraju.

W województwie kujawsko-pomorskim rolnicy blokują DK 5 w Kołaczkowie, między Bydgoszczą a Szubinem. Kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu.

Protestujący chcą od rządu zdecydowanych działań między innymi w związku z afrykańskim pomorem świń. Jeśli nie będzie reakcji, to można się spodziewać jeszcze bardziej uciążliwych protestów - zapowiada lider Agrounii Michał Kołodziejczak, który protestuje w Srocku w województwie łódzkim.

W tym tygodniu rozpoczynamy rozmowy z innymi grupami zawodowymi, medykami, pielęgniarkami, sferą budżetową. Będą to strajki uliczne, będzie się działo dużo więcej w Warszawie, ale nie wykluczamy też blokad, które będą dużo bardziej uciążliwe

- mówi Michał Kołodziejczak.

Utrudnienia w Kołaczkowie potrwa do godz. 20.00. W środę od godz. 9.00 rolnicy będą protestować na rondzie przy Bosmanie w Brodnicy.

Ciągniki wyjechały też między innymi na Lubelszczyźnie - w Radzyniu Podlaskim, w Małopolsce - w miejscowości Wawrzeńczyce, a także w Łódzkiem - w Srocku.

Zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy