W trakcie budowy powstaną dwa zupełnie nowe węzły. Pierwszy to Toruń Podgórz w miejscu obecnego wiaduktu będącego przedłużeniem ul. Drzymały, która prowadzi na poligon wojskowy. Drugi to węzeł Toruń Czerniewice, który ułatwi kierowcom wjazd na S10 oraz autostradę A1 z drogi krajowej, tj. ulicy Łódzkiej. Droga będzie przebiegać s-dziesiątką po zbudowanej 15 lat temu południowej obwodnicy Torunia.
Najniższa oferta opiewa na kwotę nieco ponad 300 milionów 630 tysięcy złotych. Najdroższa, była od niej wyższa o niespełna 77 milionów złotych. Wszystkie oferty zmieściły się w kosztorysie inwestorskim, wynoszącym nieco ponad 400 milionów złotych. Przedstawione oferty zostaną teraz poddane analizie w celu wyboru najkorzystniejszej z nich. Oceniane będą według kryteriów takich jak: cena, okres gwarancji oraz termin realizacji kontraktu.
Droga ekspresowa S10 stanowi jedno z głównych połączeń drogowych Polski i jest elementem transeuropejskiej sieci transportowej. W docelowym kształcie S10 połączy Szczecin, Piłę, Bydgoszcz, Toruń, Płońsk, kończąc się na Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Tym samym w przyszłości będzie najszybszą drogą dojazdu ze Szczecina do Warszawy. Odcinek S10 Bydgoszcz - Toruń zlokalizowany jest w sercu województwa kujawsko-pomorskiego i połączy dwa największe jego miasta. Jego budowa ma się rozpocząć w roku przyszłym i potrwa do roku 2026.
Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!
Źródło: Siedmiu chętnych do budowy S10 w Toruniu. Budowa ruszy w 2022 roku i potrwa 4 lata