Skręcając w ul. Wiejską bydgoszczanin prawie uderzył w sygnalizator świetlny. Widział to policjant po służbie

i

Autor: pixabay, zdjęcie ilustracyjne

wokół nas

Skręcając w ul. Wiejską bydgoszczanin prawie uderzył w sygnalizator świetlny. Widział to policjant po służbie

2024-06-15 17:19

Policjant z wydziału kryminalnego w Bydgoszczy, będący poza służbą, powstrzymał dalszą podróż mężczyzny, który będąc nietrzeźwy, wsiadł za kierownicę Volkswagena. Kierujący poruszał się zygzakiem i prawie uderzył w sygnalizację świetlną. 59-letni mężczyzna miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Teraz czeka go sprawa sądowa za jazdę pod wpływem alkoholu. Szczegóły poniżej.

W sobotę, 8 czerwca około godziny 20:00 policjant z wydziału kryminalnego z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu, będący poza służbą, podróżując swoim prywatnym samochodem ulicą Chojnicką w Bydgoszczy, dostrzegł osobowego Volkswagena Golfa.

Kierujący pojazdem poruszał się niestabilnie, wykonując tak zwaną jazdę wężykiem, a następnie, skręcając w ulicę Wiejską, był na krawędzi kolizji ze światłami sygnalizacji świetlnej.

- Policjant widząc tę sytuację nabrał podejrzeń, że kierujący może być pod wpływem alkoholu, w związku tym dążył do udaremnienia mu dalszej jazdy. Zdołał wyprzedzić golfa na pobliskiej ulicy Odonica, zatrzymał się, po czym podbiegł do kierującego. W pojeździe było uchylone okno więc funkcjonariusz natychmiast wyczuł woń alkoholu. Po przedstawieniu się wyjął ze stacyjki kluczyki, uniemożliwiając kierowcy volkswagena dalszą jazdę – informuje policja.

Następnie powiadomił o wszystkim dyżurnego, który skierował na miejsce patrol. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości 59-latka potwierdziło, iż wsiadł on za kierownicę mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Dzięki prawidłowej postawie policjanta, kierowca golfa odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Tak Marcelina Zawadzka chroni brzuszek. Pierwszy raz przyłapana w ciąży! Ujawniła, jak znosi swój stan

Rozpoznasz jaka to ulica w Bydgoszczy po starych fotografiach? Rozwiąż QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakim miejscu znajdowała się niegdyś ta restauracja?
W jakim miejscu znajdowała się niegdyś ta restauracja?