nabrzeża

i

Autor: Skiba Robert Photography/ZDMiKP Bydgoszcz

ZDMIKP

Trwają prace w Starym Fordonie. To jeden z ostatnich etapów

2023-03-30 8:21

Trwają prace nad jednym z ostatnich etapów rewitalizacji Starego Fordonu. Drogowcy informują, że niebawem nad rzeką pojawią się ławki, place zabaw oraz nasadzona zostanie zieleń. Nabiera kształtu prawie kilometrowy odcinek nabrzeża Wisły między mostem a wałami wiślanymi. Cały zakres zadania wraz z ulicą Promenada zostały wykonane już w 65 %.

W ubiegłym roku drogowcy udostępnili bydgoszczanom nie tylko zrewitalizowany Rynek w Starym Fordonie ale też nowe nabrzeże przy ul. Frycza Modrzewskiego. Odnowione zostały również między innymi ulice Bydgoska, Kapeluszników, Sikorskiego oraz Rybaki.

- Obecnie trwają jeszcze roboty na ul. Promenada, zlokalizowanej pomiędzy więzieniem a rzeką – informuje ZDMiKP. - To był zawsze popularny trakt spacerowy, ale wcześniej trzeba było przedzierać się wąską, nieuporządkowaną ścieżką nad rzeką. Dopiero już na samym wale wiślanym można było pospacerować czy przejechać rowerem urządzoną tam alejką.

Obecnie ustawiane są ostatnie rzędy koszy gabionowych i ich uzupełnianie. Wyznaczają one docelowy poziom ciągu pieszo rowerowego.

Drogowcy dodają, że prowadzone są również roboty ziemne przy wale powodziowym oraz rozpoczęło się zabijanie ścianek na terenach rekreacyjnych pod przyszły skatepark.

Wywiad z Robertem Lewandowskim na premierze filmu Nieznany

- Wykonano kanalizację deszczową na ul. Promenada od ul. Sikorskiego 2 w kierunku do wału przeciwpowodziowego ul. Rybaki. Wymieniono oświetlenie na ścianie Aresztu Śledczego od strony ul. Zakładowej. Trwa też uzupełnianie nasypu na terenie prowadzonych robót – dodaje ZDMiKP.

Zakończone zostały natomiast prace przy kanalizacji deszczowej na odcinku od Ul. Nad Wisłą do Frycza-Modrzewskiego. Niebawem rozpoczną się prace energetyczne przy oświetleniu i kamerach. W kolejnym etapie ustawione zostanie 4m ogrodzenie odgradzające ul. Promenadę od terenu Aresztu Śledczego.

Wiosną ruszą też kolejne prace. Wówczas pojawią się: ścianki wspinaczkowe, plac zabaw z bardzo nowoczesnymi, odpornymi na uszkodzenia, urządzeniami, miejsce do gry w siatkówkę, pumptrack, skatepark , strefy fitness, ławki, kosze na śmieci i miejsce na scenę.