pływacy

Autor: pixabay

Woda bydgoska 2022. Mamy zwycięzców. Co się działo w poniedziałek na Wyspie Młyńskiej? [GALERIA]

2022-08-16 9:55

Popularny festiwal odbył się, jak co roku na Wyspie Młyńskiej. W zawodach wystartowały 374 osoby na trzech dystansach. Mamy listę zwycięzców.

Woda Bydgoska 2022

Zapisy na zawody trwały do 10 sierpnia. 159 przepłynęło dystans 650 metrów, 136 osób wystartowało w kategorii na 1600 metrów. Najtrudniejszą trasę, która liczy aż 2800 metrów pokonało natomiast 79 zawodników.

W dniu zawodów odbył się również event „Zero jest OK” Fundacji Otylii Jędrzejczak. Mieszkańcy mogli się również sprawdzić na edukacyjno-sportowy torze przeszkód z elementami ratownictwa. Wydarzenie uświetnił wykład Otylii Jędrzejczak i przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Woda Bydgoska 2022 - wyniki

O godzinie 11.00 walkę o jak najlepszy czas rozpoczęli zawodnicy startujący w kategorii 650 m. Z wynikiem 7 min. i 46 s zwyciężył Mikołaj Jednaszewski. Drugie miejsce zajął Maciej Guliński z wynikiem 8 min. 13 s. Po 8 minutach i 17 sekundach z wody wyszedł bydgoszczanin Bartosz Ciężki.

- Bardzo dobre czasy na tym dystansie odnotowały także Panie - informuje miasto. - Jako pierwsza do mety dopłynęła Sadowska Dominika (9:13), zaraz za nią dwie bydgoszczanki Aleksandra Dudek (9:14) i Dominika Ronkiewicz (9:43). Wszyscy zawodnicy na mecie odebrali pamiątkowy medal.

Bydgoscy wodniacy patrolują kąpieliska

O godz. 12.15 wzdłuż jednej z najczystszych rzek w Polsce przepłynie ekipa pływaków na dystansie 1600 m. Pierwsze miejsce zajął Jacek Nowacki. Przedstawiciel klubu MTP Kormoran Olsztyn pokonał dystans w czasie 17 min. 27 s. Następny zawodnik - Kacper Szczepański przepłynął fragment rzeki w czasie 17 min. i 32s. Wśród Pań najlepsza okazała się Alicja Figas (19 min. 33 s) drugie miejsce zajęła Roksana Sujkowska (19 min. 34 s), a trzecia była Hanna Bakuniak (20 min. 2 s).

Jako trzeci, po południu walkę z nurtem rzeki Brdy stoczyli śmiałkowie na dystansie 2800 m. Jako pierwszy, po 33 min. i 10 s na metę przybył Szymon Kapała z klubu MTP Kormoran Olsztyn. Drugie miejsce zajął Piotr Woźniak z wynikiem 34 min. 5 s. Natomiast miejsce trzecie przypadło Konradowi Kozłowskiemu, który przepłynął dystans w czasie 35,5 min.

- Bardzo dobre wyniki wśród Pań odnotowały Martyna Kraszewska (36:28), Karolina Szalast (36:54), Kinga Paradowska (37:50) - dodaje miasto. - Na najlepszych na dwóch najdłuższych dystansach czekały nagrody pieniężne.