Zadzwonił do przyjaciela w „Milionerach”. Gdyby go posłuchał, milion przeszedł by mu koło nosa

i

Autor: YouTube/screen

programy TV

Wykonał telefon do przyjaciela w „Milionerach”. Gdyby zrobił, jak ten radził, nie wygrałby miliona!

2024-07-23 7:51

Pytanie do przyjaciela jest jednym z trzech kół ratunkowych w programie „Milionerzy”. Jak pokazuje doświadczenie, nie zawsze przynosi oczekiwane korzyści. W końcu rozmawiamy z przyjacielem, a nie z ekspertem w danej dziedzinie. Na początku 2024 roku, Mateusz Żaboklicki wygrał program. W finałowym pytaniu zadzwonił do przyjaciela, ale gdyby posłuchał jego rady, przegrałby. Na szczęście wybrał inną odpowiedź. Szczegóły poniżej.

Program Milionerzy jest emitowany na antenie TVN od 1999 roku z przerwami. Do tej pory mieliśmy siedmiu zwycięzców. Mateusz Żaboklicki na początku 2024 roku dołączył do grona szczęśliwców jako szósty. Poeta z Warszawy wykorzystał dwa koła ratunkowe, które jak się okazało, nie były mu potrzebne.

Mateusz Żaboklicki jest poetą, tłumaczem z języków klasycznych, dramatopisarzem i fotografem. Na początku 2024 roku, wygrał milion złotych w programie "Milionerzy".

Jak informuje stacja TVN, 33-latek zdobył wcześniej Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny za debiut roku 2021 oraz drugie miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Artura Fryza za najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2021. Żaboklicki jest również laureatem innych nagród.

Dramatopisarz wystąpił w 1395 odcinku programu „Milionerzy” wyemitowanym w dniu 12 marca 2024 i udało mu się odpowiedzieć poprawnie na 12 pytań. Gdy przebrnął przez 11 z nich, do wykorzystania miał jeszcze dwa koła ratunkowe.

Na koniec prowadzący program, Hubert Urbański, odczytał ostatnie pytanie, które brzmiało: "Do czworonogów, czyli tetrapodów, nie zaliczamy". Następnie uczestnikowi zaprezentowane zostały cztery możliwe odpowiedzi:

  • A: gadów
  • B: płazów
  • C: ptaków
  • D: owadów

- Gady mają cztery kończyny, płazy mają cztery kończyny i ptaki mają cztery kończyny, a owady mają sześć. Myślę w jaki sposób to pytanie może być podchwytliwe, a ja tego nie widzę - skomentował po usłyszeniu pytania Żaboklicki, cytowany przez tvn.pl.

Uczestnik programu zdecydował się wykorzystać drugie koło ratunkowe i zadzwonić do przyjaciela, który "zna się na różnych rzeczach". Jego kolega Ignacy, dowiedziawszy się, że Mateusz dotarł do ostatniego pytania, był w świetnym humorze.

Po przemyśleniu doradził, aby wybrał odpowiedź C, czyli ptaki. Jednak tuż po rozmowie, Żaboklicki przyznał, że skorzystał z koła ratunkowego, aby usłyszeć głos przyjaciela i go pozdrowić. Ostatecznie sam wybrał jednak bez zastanowienia odpowiedź D, czyli owady.

Już po chwili dowiedział się, że odpowiedział na pytanie poprawnie i wygrał okrągły milion złotych.

Mateusz Żaboklicki obecnie pracuje jako fotograf na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest żonaty i ma dwóch synów.

QUIZ: Jak dobrze pamiętasz reklamy z lat 90-tych?

Pytanie 1 z 10
1. Która aktora wystąpiła w reklamie szamponu przeciwłupieżowego?
Sekretne życie Eweliny Flinty. Ocean tajemnic…