Zaginięcie Małgorzaty Wnuczek. Bydgoscy policjanci w Wielkiej Brytanii

2023-06-09 8:51

Bydgoscy policjanci polecieli do Wielkiej Brytanii. Prowadzą tam działania w związku z zaginięciem Małgorzaty Wnuczek z Inowrocławia. Kobieta ostatni raz była widziana 17 lat temu w miejscowości Leictester, gdy wsiadła do autobusu jadąc z pracy do centrum miasta.

27-letnia Małgorzata Wnuczek zaginęła 31 maja 2006 roku w Wielkiej Brytanii. Z informacji przekazanych przez rodzinę mieszkającą w Polsce, w Inowrocławiu, wynikało, że ostatni raz kontaktowała się z nimi 29 maja 2006 roku, wysyłając wiadomość SMS. Do tej pory nie udało się ustalić miejsca pobytu zagonionej.

Po 17 lat polscy i brytyjscy policjanci wracają do sprawy.

- Obecnie na terenie Leictester prowadzone są poszukiwania na rzece Soar, w rejonie mostu Mill Lane. Ich celem jest weryfikacja posiadanych przez funkcjonariuszy informacji. Ponadto w rejonie Greater Manchester do komendy policji doprowadzono 39-latka, który składa zeznania w sprawie zaginięcia, w związku z ewentualnym udzielaniem pomocy w zacieraniu śladów przestępstwa. - mówi Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci z Polski i Wielkiej Brytanii ponownie zaapelowali o przekazanie informacji dotyczących miejsca pobytu kobiety.

- Detektywi są przekonani, że w polskiej społeczności Leicester są osoby, które mają wiedzę, bądź informacje o okolicznościach zaginięcia Polki. Po latach niektóre informacje czy fakty mogą wydawać się nieistotne, ale dla policjantów każda wiadomość może okazać się kluczowa - dodaje Chlebicz.

Informacje w sprawie zaginięcia Małgorzaty Wnuczek można przekazywać brytyjskim policjantom za pomocą specjalnej strony TUTAJ albo polskiej policji pod numerem 112.

Park & Ride w Bydgoszczy. Z parkingów korzysta niewielu kierowców