Zajęcia tenisowe dla kobiet w Bydgoszczy. Do dyspozycji jest sześć kortów, sześciu trenerów i profesjonalny sprzęt

i

Autor: pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Sport

Zajęcia tenisowe dla kobiet w Bydgoszczy. Do dyspozycji jest sześć kortów, sześciu trenerów i profesjonalny sprzęt

2024-06-28 14:49

Chwycą rakietę i zamierzają dobrze się bawić. Bydgoszczanki w każdy piątek spotykają się na korcie, by razem grać w tenisa. Organizatorzy zapraszają kolejne panie, które mają ochotę aktywnie spędzić czas. Szczegóły poniżej.

Bydgoszczanki weekendy zaczynają na korcie. Przy Sportowej są organizowane spotkania dla aktywnych – Ladies Friday. To okazja, by wspólnie pograć w tenisa.

- Przede wszystkim panie próbowały zawsze ze swoimi mężami, rodzeństwem i to nie koniecznie był dobry pomysł, ponieważ, jak wskazywały, to ciągła rywalizacja. Cały czas pojawiały się jakieś wymagania od nich. Teraz bawimy się tylko wśród kobiet. I to właśnie im się podoba, że jesteśmy tylko my, kobiece grono - mówi Dorota Słojewska, organizatorka zajęć.

Jak zaznacza organizatorka, umiejętności sportowe nie mają tu znaczenia.

- Mamy trzy poziomy zaawansowania. Jest zupełnie początkujący, dla pań, które nigdy nie trzymały w dłoniach rakiety. Średnio zaawansowany, czyli panie grające, które już mogą pograć sobie troszkę w tenisa i zaawansowany – dodaje Słojewska.

Organizatorka podkreśla, że tenis jest sportem wymagającym, lecz głównie dla tych, którzy dążą do gry na poziomie zawodowym. Natomiast jeśli traktuje się go jako formę rozrywki i sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi, stanowi doskonałą aktywność fizyczną.

- Serdecznie zapraszamy wszystkie panie do wzięcia udziału. Zapewniamy rakiety tenisowe, sprzęt, wystarczą tylko buty z płaską podeszwą. Mamy sześć kortów, sześciu trenerów i zapraszamy serdecznie do zabawy – mówi Dorota Słojewska.

Zajęcia są organizowane w piątki na kortach przy ul. Sportowej. W zeszłym roku w wydarzeniu brało udział 35 pań. Organizatorzy przyznają, że mają nadzieje, że w tym sezonie chętnych będzie więcej. 28 czerwca odbędzie się jubileuszowe spotkanie.

Oni wygrali test wiedzy o Warszawie. "Nie można wiedzieć wszystkiego o stolicy"