ubrania

i

Autor: pixabay

Zamawiasz ubrania przez internet? Uważaj na handlarzy podróbkami. Skarbówka dokonała niecodziennego odkrycia

2022-10-12 10:35

Choć potrafią do złudzenia przypominać oryginalne produkty – to w rzeczywistości zwykłe podróbki. Ktoś jednak na tym zarabia. Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa właśnie zatrzymała osoby podejrzane o handel towarem podrobionym. Skonfiskowano 300 szt. odzieży i obuwia, z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek.

Zamawiając ubrania na platformach internetowych (nie bezpośrednio z danej sieciówki) musimy liczyć się z tym, że produkty, które do nas dotrą mogą jedynie z pozoru przypominać te oryginalne. Czasem fałszywy znak towarowy może do złudzenia przypominać ten znanej firmy.

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadziła kontrolę w jednej z firm kurierskich w Bydgoszczy. Jak się okazało - pięciu paczkach wykryto odzież oznaczoną zastrzeżonymi znakami towarowymi.

- Podczas przeszukania mieszkań dwóch nadawców przesyłek wykryto kolejne 290 szt. odzieży, obuwia i wyrobów galanteryjnych – informuje Kinga Błaszczyńska, rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy. - Wygląd, niska jakość wykonania poszczególnych produktów, a także niewłaściwy sposób pakowania towarów wskazywały na naruszenie praw własności intelektualnej na szkodę znanych światowych firm.

Funkcjonariusze Kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli łącznie 300 sztuk podrobionych towarów. Następnie powiadomili o sprawie przedstawicieli właścicieli praw do zastrzeżonych znaków. Teraz ocenić mają oni straty, które przez handel podróbkami mogły ponieść znane marki.

Na oczach policji przejechał rowerem przez zamknięty przejazd kolejowy

- KAS przeciwdziała sprzedaży podrabianych towarów – dodaje Kinga Błaszczyńska. - W ten sposób wspiera uczciwych przedsiębiorców, dba o prawa twórców i chroni konsumentów. Podróbki nie spełniają norm jakości i mogą być niebezpieczne dla zdrowia użytkowników.

Już wstępnie wiadomo, że wartość zatrzymanego towaru przekracza 850 tys. zł. Postępowanie w sprawie przestępstwa prowadzi obecnie Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu. Handlarzom podróbek grozi wysoka grzywna lub kara 2 lat więzienia.