QUIZ

Znasz film Shrek na pamięć? Nie umknęły ci żadne szczegóły? Sprawdź się w naszym QUIZIE

2024-05-05 20:59

Jesteś fanem filmu "Shrek"? Czy znasz na pamięć? Widziałeś jego trzy kontynuacje? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym quizie! Tylko prawdziwi znawcy tej kultowej animacji będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania. Czy dasz radę? Sprawdź sam! Quiz znajdziesz pod spodem. Ponadto, zapraszamy do przejrzenia galerii z kultowymi cytatami z tego niezapomnianego filmu. Niektóre z nich mogą sprawić, że śmiech będzie trudny do powstrzymania!

W 2001 roku studio DreamWorks wydało swoją pierwszą przełomową animację, tuż po "Mrówce Zet". Ta produkcja, opowiadająca o przygodach zielonego ogra, gadającego osła i księżniczki, zdobyła ogromną popularność i przez lata doczekała się aż trzech kontynuacji. Dialogi z "Shreka" stały się już kultowe i wielu z nich jest niezapomnianych.

Kto napisał polskie dialogi do Shreka?

Wielu recenzentów twierdzi, że polska wersja dubbingowa Shreka, gdzie główne role odgrywają Zbigniew Zamachowski i Jerzy Stuhr, przewyższa oryginał. To głównie za sprawą Bartosza Wierzbięty, polskiego reżysera dubbingowego, tłumacza i scenarzysty. Nie tylko dokonał on przekładu dialogów z angielskiego na polski, ale również dostosował scenariusz do polskiej rzeczywistości. Dzięki temu klasyczna produkcja z 2001 roku, opowiadająca o zielonym ogrze, z polskim dubbingiem przewyższa wersję oryginalną z Eddym Murphym i Cameron Diaz.

Shrek to nie jedyny film, do którego Wierzbięta napisał scenariusz (a w zasadzie przetłumaczył z angielskiego, zmieniając nieco kontekst dialogów i dodając wiele „smaczków”). Był on twórcą dialogów m.in. do Rybek z Ferajny, słynnego Madagaskaru czy Kurczaka Małego

Znasz Shreka na pamięć? Nie umknął ci żaden szczegół? Sprawdź się w naszym QUIZIE

Arcytrudny quiz dla fanów filmu Shrek. Tylko ekspert zdobędzie wszystkie punkty

Pytanie 1 z 10
Dlaczego Shrek uwolnił Fionę ze smoczej wieży?
Wojna wg Wołoszańskiego - Ameryka idzie na wojnę cz.1
Listen on Spreaker.

To kultowe cytaty ze „Shreka”. Polskie dialogi do filmu przebiły oryginał z Eddiem Murphym