111 kilometrów na godzinę w zabudowanym. 50-latka z Mazowieckiego zapamięta na długo trasę przez Tłuchowo

i

Autor: mat. policji

Kujawsko-Pomorskie

111 kilometrów na godzinę w zabudowanym. 50-latka z Mazowieckiego zapamięta na długo trasę przez Tłuchowo

2024-06-24 15:07

Prędkość dozwolona na drogach ekspresowych dwujezdniowych nie jest bezpieczna na drogach lokalnych, dlatego wprowadzono tam znacznie niższe limity prędkości oraz dodatkowe ograniczenia na poszczególnych odcinkach. 2000 złotych mandatu zapłaci mieszkanka województwa mazowieckiego, która w Tłuchowie, powiat lipnowski, przekroczyła dozwoloną prędkość o 61 kilometrów na godzinę.

Policjanci z ruchu drogowego, pełniący służbę w Tłuchowie w powiecie lipnowskim, monitorowali prędkość pojazdów na obszarze zabudowanym, gdzie ze względu na bezpieczeństwo pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę.

- To oczywiste, że na drogach lokalnych limity prędkości są mniejsze niż na autostradach czy drogach ekspresowych, po których piesi nie mogą się poruszać – informuje kom. Małgorzata Małkińska z lipnowskiej komendy.

W środę, 19 czerwca policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania 50-latce, która w obszarze zabudowanym miała na liczniku 111 kilometrów na godzinę. Mieszkanka powiatu sierpeckiego nie tylko będzie musiała sobie zrobić przerwę od prowadzenia pojazdów.

Kobieta musi także zapłacić nałożony na nią mandat w wysokości 2 000 złotych. Na jej koncie przybyło 14 punktów karnych.

Umiesz rozpoznać rejestracje z Kujawsko-Pomorskiego? Tylko ekspert zdobędzie 10/10

Pytanie 1 z 10
Jaką tablicę rejestracyjną mają kierowcy z Aleksandrowa Kujawskiego?
Robert Lewandowski rozdawał autografy i uderzył się o ławkę. Aż się złapał za kolano