Policyjna kontrola

i

Autor: miguelrd68/CC0/pixabay.com

Bydgoska drogówka podsumowała świąteczny weekend

2021-12-27 11:49

Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach województwa kujawsko-pomorskiego. Złapali kierowców, którzy przekroczyli prędkość, ale też tych, którzy po alkoholu wsiedli za kierownicę.

Policjanci w województwie kujawsko-pomorskim prowadzili wzmożone kontrole podczas świątecznego weekendu. To był czas zwiększonego natężenia ruchu pojazdów i pieszych.

Policjanci prowadzili na drogach działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym oraz utrzymanie płynności ruchu w miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień

- informuje st. asp. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.

Podczas świątecznego weekendu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 3 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął, a 4 osoby zostało rannych. Policjanci odnotowali również 121 kolizji drogowych i zatrzymali 29 pijanych kierowców.

Okazało się, że głównymi grzechami kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności

- dodaje Rakowski.

W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierowców, prędkość, stach techniczny pojazdów, a także na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W Bydgoszczy stanął pierwszy książkomat