Teledysk

i

Autor: Medici Cantares/YouTube

Chór Bydgoskiej Izby Lekarskiej nagrał teledysk. To apel o oddawanie osocza [WIDEO, AUDIO]

2020-10-26 12:06

Muzycznie utalentowani medycy zaśpiewali dla kolegów po fachu i dla wszystkich, którzy pokonali Covid-19. Chór Bydgoskiej Izby Lekarskiej nagrał wyjątkowy teledysk do hitu Rag'n'Bone Man - Human. To ma być apel do ozdrowieńców o oddawanie osocza, które jest teraz potrzebne zakażonym.

Na co dzień leczą pacjentów, a po godzinach śpiewają. Chór Bydgoskiej Izby Lekarskiej stworzył wyjątkowy teledysk. To przede wszystkim dedykacja dla osób, które pokonały Covid-19. I apel o oddawanie osocza, które jest potrzebne zakażonym.

Sam pomysł teledysku powstał w sierpniu, w momencie, gdy w Polsce była odwilż, gdzie mieliśmy wypoziomowane zachorowania. Jesteśmy w większości lekarzami, więc chcieliśmy zadedykować ten teledysk pracownikom ochrony zdrowia, by poczuli jedność, by poczuli, że się wspieramy. To było pierwsze przesłanie. Chcieliśmy dodatkowo uzmysłowić wszystkim, jak bardzo jest potrzebne w tej chwili osocze ozdrowieńców

- mówi dr Hanna Śliwińska z Chóru Bydgoskiej Izby Lekarskiej.

Muzyczne hobby pozwala medykom oderwać się od trudnej, zawodowej codzienności. Nad teledyskiem pracowało ponad ok. 30 osób - dyrygentka, chórzyści, montażyści, dźwiękowiec, cała ekipa nagrywająca. 

To drugi teledysk przygotowany przez Chór Bydgoskiej Izby Lekarskiej - wiosną muzycy zachęcali wszystkich do pozostania w domach.

O oddawanie osocza apeluje między innymi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Mogą się zgłosić osoby, które w ostatnim czasie przebyły COVID-19 oraz osoby, które przebyły bezobjawowe zakażenie SARS-CoV-2.

Szczegóły można znaleźć TUTAJ

POSŁUCHAJ rozmowy o teledysku z dr Hanną Śliwińską: