wednesday

i

Autor: YouTube/screen

Czy w nowym sezonie Wednesday dojdzie do nowego wątku LGBT? Twórcy mają pomysł

2023-03-01 14:49

Choć drugi sezon Wednesday nie został jeszcze zamówiony, twórcy serialu już mają pomysły na fabułę kontynuacji netflixowego hita. Al Gough i Miles Millar zaznaczyli, że chcą skupić się na relacji głównej bohaterki i jej współlokatorki – Enid. Jak zaznaczyła ostatnio Jenna Ortega – obie aktorki nie wykluczają romansu pomiędzy bohaterkami, co więcej – są one sympatyczkami tego pomysłu. Co na to twórcy?

Wednesday hitem Netflixa

Serial „Wednesday” autorstwa Tima Burtona od ponad miesiąca podbija top listę Netflixa. Fanów uwiodła szczególnie relacja głównej bohaterki z Tylerem. Choć między aktorką, Jenną Ortegą a Hunterem Doohanem jest prawie 10 letnia różnica wieku – potrafili oni wmówić fanom, że łączy ich coś wyjątkowego, romantycznego.

Do czasu ostatniego odcinka - spoiler alert - gdy Tyler okazuje się czarnym charakterem, a tytułowa Wednesday rozkłada go na łopatki i doprowadza do schwytania młodego mężczyzny. Warto również zaznaczyć, że główna bohaterka flirtowała z drugim z bohaterów – Xavierem. I to właśnie on pozostał jedynym kandydatem na potencjalnego partnera Wednesday w drugim sezonie.

Pomysł ten nie podoba się jednak fanom. Ich zdaniem bohaterowie po prostu nie pasują do siebie. Choć w pierwszym sezonie bohaterka, w którą wcieliła się Jenna Ortega romansowała wyłącznie z chłopakami, widzowie mają nadzieje na nowy, queerowy romans.

Przygotowania do Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli

Wednesday sezon 2. Pojawi się queerowy wątek?

Chodzi o relację ze współlokatorką Wednesday – Enid, w którą wciela się aktorka Emma Myers. Jak podaje serwis Serialowa – choć drugi sezon serialu nie został jeszcze zamówiony, twórcy podkreślają, że w nowej odsłonie chcą skupić się na relacjach głównej bohaterki – w tym właśnie z Enid.

Al Gough i Miles Millar w rozmowie z The Hollywood Reporter zaznaczyli, że jeśli dojdzie do kontynuacji serii, widzowie na pewno zobaczą, silną więź pomiędzy bohaterkami. Do tej pory, Wednesday była typową outsiderką i nie nawiązywała głębokich relacji z nikim. Kontakt ze współlokatorką okazał się przełomem.

Małymi krokami Wednesday zbudowała więź z Enid, a w nowym sezonie będziemy mogli zobaczyć, jak dziewczyny zostają przyjaciółkami.

- Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, jak to będzie wyglądać teraz, kiedy Wednesday zanurzyła palec w basenie przyjaźni – zacytował twórców portal Serialowa. - Na przykład – przytulanie. To był jej wielki moment w tym sezonie, nie? Więc teraz to robimy. Kolejną rzeczą, która jest naprawdę interesująca, jest dalsze badanie relacji matka – córka, Wednesday – Morticia. Teraz, gdy Morticia wie o mocy, dało jej to pewien pomysł na to, jak to będzie wyglądać. Jak ich relacja będzie się rozwijać? – powiedział Al Gough.

Nie tylko Jenna Ortega jest otwarta na różne opcje!

Czy Wednesday i Enid zostaną parą? Twórcy niczego nie wykluczają! Sama Jenna Ortega zaznaczyła jakiś czas temu, że wraz z Emmą Myerssą jest ona sympatyczką tego pomysłu.

Czy jest szansa na to, że queerowy romans zobaczymy już w najbliższym sezonie? Z tym może być problem. Twórcy zaznaczają, że nowa odsłona skupi się na przyjaźni i siostrzeństwie. Na ewentualną, głębszą relację musielibyśmy zatem jeszcze trochę poczekać.

Kiedy drugi sezon Wednesday?

Kiedy będzie zamówienie na drugi sezon Wednesday? Oficjalnej daty cały czas nie ma. Jednak, jak zapewnił jeden z szefów Netflixa – dobre wieści związane z serialem mają ukazać się już niebawem.