Myślęcinek

i

Autor: Dawid Olszewski

Do Myślęcinka wstęp wzbroniony! Wiosnę możemy zobaczyć w sieci [AUDIO, WIDEO]

2020-03-31 17:02

Rząd podjął decyzję o zakazie wstępu do parków, na bulwary i skwery. Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" zamyka ogród botaniczny, a w innych miejscach pojawią się komunikaty i zakazie spacerów. Park będzie można oglądać na odległość.

Kolejne ograniczenia z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa dotyczą między innymi parków. od 1 kwietnia spacery w tych miejscach są zabronione.

Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy zamknął właśnie ogród botaniczny, a wcześniej zamknięto drzwi do zoo. Nie da się ogrodzić całego parku, dlatego w pozostałych miejscach pojawią się komunikaty o zakazie przebywania na jego terenie.

Pracownicy zachęcają, by zaglądać na ich profile w mediach społecznościowych. Tam publikują filmiku, na których widać budzącą się do życia przyrodę. Można też zobaczyć, jak mają się zwierzęta w ogrodzie zoologicznym.

- Wychodzimy do osób, które zostają w domu i chcą wiedzieć, co dzieje się w Myślęcinku. Postanowiliśmy, że najbardziej przystępną formą będą filmiki. To filmiki między innymi o tym, jak wiosna rozwija się w zoo. To jest nasza misja, by edukować, przekazywać wiedzę - mówi Sandra Tyczyno z LPKiW w Bydgoszczy.

LPKiW już od dawna apeluje do mieszkańców, by zostali w domu. Ładna pogoda w Bydgoszczy spowodowała, że w parku gromadziło się mnóstwo osób. 

Zamknięto wówczas place zabaw, Miasteczko Ruchu Drogowego, zoo i Ośrodek Rekreacji Konnej.

Do podziwiania przyrody na odległość zachęca Sandra Tyczyno z LPKiW:
KoronawirusRaport: Bydgoszcz 30.03