UKW

i

Autor: Dawid Olszewski

Edukacja

Dzień Młodego Inżyniera na UKW w Bydgoszczy. Uczelnia zachęcała do studiowania kierunków technicznych

2023-03-30 8:18

Kierunki techniczne to przyszłość. Przekonują o tym studenci i wykładowcy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zorganizowali „Dzień Młodego Inżyniera” i zaprosili uczniów szkół średnich, którzy jeszcze zastanawiają się, co robić po maturze. Opowiadali licealistom, co ich czeka, jak przyjdą tu na studia.

Kierunki techniczne są trudne, ale przyszłościowe. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zorganizował „Dzień Młodego Inżyniera”. Wszystko po to, by zachęcić uczniów szkół średnich do studiowania informatyki, czy mechatroniki.

Dla uczniów przygotowano prezentacje dotyczące kierunków technicznych, spotkanie z wykładowcami, a także warsztaty.

- Nasi studenci są rozchwytywani. Mieliśmy ofertę staży płatnych i mało który student chciał wracać na studia, bo po tych stażach dostali propozycję pracy. Większość studentów na trzeci, czwartym roku już pracuje. Często zmieniają pracę, otwierają własną firmę, są pożądani na rynku pracy - mówi Katarzyna Kazimierska- Drobny, prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Mechatroniki.

Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego pojawili się uczniowie z Bydgoszczy i regionu.

- Jeśli wybieramy jakieś kierunki, to warto wiedzieć, na co się piszemy. Mamy teraz spotkanie o inżynierach, a wiele osób nie ma pojęcia, co to znaczy być inżynierem, więc takie spotkania są bardzo uświadamiające - mówi Lena, uczennica VI LO w Bydgoszczy.

Z wykładów i warsztatów mogli skorzystać uczniowie z Bydgoszczy i regionu, między innymi Nakła i Inowrocławia.

Targi Pracy i Kariery na Politechnice Bydgoskiej