Trwa głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski
Od 4 listopada trwa głosowanie na projekty w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą oddać swoje głosy na maksymalnie cztery propozycje z różnych kategorii, takich jak: projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, społeczne oraz mikroprojekty osiedlowe. Dzięki temu można wspierać zarówno inicjatywy lokalne, jak i ogólnomiejskie.
Głosowanie trwa do 30 listopada włącznie. Pula tegorocznego budżetu to jak co roku blisko 16 milionów złotych.
Mobilne punkty głosowania w galeriach handlowych
W sobotę, 23 listopada, w godzinach 10:00-14:00, mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli spotkać urzędników w trzech centrach handlowych: CH Rondo, CH Focus oraz Zielonych Arkadach. To okazja, by oddać głos na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, które obejmują różne części miasta.
Stałe punkty głosowania
Głosowanie jest również możliwe w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5, które działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty od 10:00 do 14:00. Podobnie funkcjonuje Centrum Seniora przy ul. Dworcowej 3, otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 i w soboty od 10:00 do 14:00.
Dodatkowe punkty do głosowania zlokalizowane są na osiedlach:
- Wilczak: każda środa, godz. 17:00-19:00 (ul. Nakielska 117),
- Kapuściska: poniedziałki, godz. 17:00-19:00 (SP nr 57),
- Osowa Góra: czwartki, godz. 17:00-19:00 (RO, ul. Dolna Waleniowa 1B).
Punkty są również dostępne w siedzibach Rad Osiedli Szwederowo (ul. Konopnickiej 28) i Okole (ul. Grunwaldzka 35).
Dodatkowo, we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi, stworzono punkty głosowania w ich administracjach. Do 30 listopada można z nich korzystać w dni powszednie m.in. w biurach Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz w biurze obsługi mieszkańców przy ul. Kleeberga 2. Głosowanie jest również możliwe w głównej siedzibie RSM Jedność przy ul. 62 Pułku Piechoty Wielkopolskiej 6.
Wybór projektów i zasady głosowania
Mieszkańcy Bydgoszczy mają do wyboru 475 projektów podzielonych na cztery kategorie. Każdy głosujący może wybrać po jednym zadaniu z każdej grupy: projekt osiedlowy, ponadosiedlowy, mikroprojekt osiedlowy oraz społeczny. W propozycjach znalazły się zarówno inicjatywy inwestycyjne, jak i kulturalne, które mają na celu wspieranie lokalnej społeczności.
Aby głos był ważny, konieczne jest podanie imienia, nazwiska, numeru PESEL oraz adresu e-mail lub numeru telefonu. Kartę do głosowania można wypełnić tylko raz. Osoby niepełnoletnie również mogą wziąć udział w głosowaniu, ale wymagane jest podanie danych opiekuna.
Głosowanie online
Głosy można oddać także online, korzystając z formularza dostępnego na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo.