Galeria

Hala targowa w Bydgoszczy to teraz Gwar foodhall. Jakie ceny są w lokalach gastronomicznych?

2024-06-26 15:02

Po kilkumiesięcznej przerwie hala targowa powróciła w nowym wydaniu. Podczas otwarcia Gwar foodhall w piątek, 14 czerwca było niemal pusto, przynajmniej na początku. Bydgoszczanie mogą korzystać z nowych lokali gastronomicznych. Pytanie, jakie są ceny produktów i dań oferowanych w menu. Sprawdziliśmy! Cenówki znajdziesz w naszej galerii.

Te lokale są teraz w hali targowej. Gwar foodhall już otwarta

Na profilu Facebookowym Gwar foodhall (dawniej Hali Targowej) w czerwcu regularnie pojawiały się filmiki promujące nowe lokale. Dopiero jednak 12 czerwca operator ogłosił, że otwarcie nastąpi w piątek, dwa dni później. Oprócz już istniejących lokali, takich jak The Fry, Silk&Spicy oraz Fyrtel, pojawiły się także nowe miejsca gastronomiczne. Manufaktura Pierogów oferuje pierogi, Johnie Pizza – pizzę, a Pan Pancake – naleśniki.

Dodatkowo dostępne są burgery od Ride or Die oraz sandwicze w Chulita Sando Klub, obiecujące zaspokoić nawet najbardziej wymagające podniebienia, serwując „dirty sandwicze” i taco. Na jesień planowane są również inne atrakcje w hali, takie jak BAZAR – lokal handlowy przy ul. Podwale oraz DOOM COOLTURY – piwnica obiektu, będąca przestrzenią handlowo-muzealną i strefą eventowo-rozrywkową.

Dlaczego hala targowa była zamknięta kilka miesięcy?

O zawieszeniu hali zrobiło się głośno na początku bieżącego roku. Pięciu restauratorów zdecydowało się zakończyć tam swoją działalność. Wskazywali na wysokie czynsze, dodatkowe opłaty oraz brak wydarzeń i atrakcyjnej oferty handlowej, która mogłaby przyciągnąć większą liczbę osób do tego historycznego budynku przy ul. Magdzińskiego.

Krytykowano także zarządzanie obiektem oraz trudności w komunikacji z operatorem (spółką Net2B, która została wybrana jako jedyny kandydat do zarządzania halą w konkursie ogłoszonym przez miasto).

Hala została zamknięta już w lutym.

Małe wilki wyszły z nory

W którym roku Fordon stał się częścią Bydgoszczy? Dlaczego ul. Długa ma taką nazwę? Rozwiąż QUIZ z historii miasta

Pytanie 1 z 12
W którym roku Fordon (osobne miasteczko) został przyłączony do Bydgoszczy?