wednesday

i

Autor: YouTube/Facebook

Jaki kraj, taka Wednesday. TikTokerka odwzorowała taniec Jenny Ortegi

2023-03-01 7:39

Polska TikTokerka zatańczyła do Jenny Ortegi. Chodzi o słynną scenę tańca, którą wykonała bohaterka Wednesday Addams w nowym serialu Netflixa. Jak skomentowała sama TikTokerka – „jaki kraj tako Wednesday”. Zobaczcie sami.

W zeszłym roku swoją wielką premierę na Netflixie miał serial „Wednesday”. Seria od razu zdobyła masę fanów. I choć wielu bohaterów serialu zasługuje na uznanie, rola głównej bohaterki, odgrywana przez 20-letnią Jenna Ortega zyskała największą sympatię widzów.

Młoda aktorka pokazała, że ma niezwykły talent. Widzowie pokochali również najpopularniejszą scenę z całej serii, która jednocześnie stała się zapowiedzią, a także punktem charakterystycznym produkcji. Chodzi oczywiście o oryginalny taniec głównej bohaterki.

Jak dowiedzieliśmy się całkiem niedawno, młoda aktorka sama ułożyła choreografię do słynnej sceny. Co więcej, w dniu, gdy odbyły się zdjęcia do pokazu – Jenna Ortega miała pierwsze objawy zakażenia wirusem COVID-19.

Słynny taniec szybko trafił na TikToka. Widzowie z całego świata próbowali odwzorować ruchy sceniczne bohaterki. Sama Jenna Ortega wrzuciła do mediów filmik, w którym wykonuje swoje autorskie ruchy. W tle słyszymy zremixowaną piosenkę Lady Gagi – Bloody Mary.

W rolę bohaterki postanowiła się wcielić również znana polska TikTokerka – Mama na Obrotach. Kobieta słynie z tego, że ma ogromny dystans do siebie i swojego ciała. Bardzo lubi się przebierać, a także swoimi żartami promuje swoją śląską gwarę. Jej krótka, TikTokowa rola Wednesday Addams również pokazała, że nie trzeba być utalentowanym, by dobrze się bawić. Jak sama zaznaczyła – „Jaki kraj, tako Wednesday”. Zobaczcie sami.

Nowa produkcja Tima Burtona pod tytułem „Wednesday” opowiada historię jednej z bohaterek kultowej „Rodziny Addamsów” z 1991. Wydarzenia zostały przeniesione w czasie – do obecnej rzeczywistości.

Widok z koła na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym

W serialu zawarto typowe dla Burtonowskiej sztuki motywy, takie jak charakterystyczna, mroczna muzyka, dużo cieni w kadrach, a przede wszystkim - znane nam z poprzednich dzieł wybitnego twórcy motywy.

W trakcie pierwszego tygodnia od światowej premiery serii, „Wednesday” była oglądana przez 341 milionów godzin, co sprawiło, że przebiła popularnością czwarty sezon uwielbianego „Stranger Things”.