Jest już najdroższe pole na planszy bydgoskiej edycji Monopoly. Tu większość z graczy zbankrutuje

i

Autor: D. Piątkowski, D. Witt

wokół nas

Jest już najdroższe pole na planszy bydgoskiej edycji Monopoly. Tu większość z graczy zbankrutuje

2024-07-12 15:12

Opera Nova będzie na najdroższym polu w bydgoskiej edycji gry Monopoly. Zadecydowali o tym internauci w konkursie przeprowadzonym w mediach społecznościowych. Do wyboru było aż kilka miejsc. Bydgoska edycja Monopoly startuje już jesienią.

Starania o obecność Bydgoszczy na planszy trwały od dwóch lat. Dzięki temu, miasto dołączy do kilkuset innych miast na świecie, takich jak Dubaj czy Sydney, które mają swoje edycje gry. Na planszy znajdą się znane obiekty i atrakcje miasta.

W maju miasto ogłosiło konkurs na wybór najdroższego pola w bydgoskiej wersji gry Monopoly. Internauci mieli możliwość głosowania na jedną z 10 propozycji, które obejmowały: Kanał Bydgoski, Park w Myślęcinku, Stary Rynek, Wieżę Ciśnień, Filharmonię Pomorską, Młyny Rothera, Spichrze nad Brdą, Operę Nova, Pływalnię Astoria oraz Bulwary nad Wisłą w Fordonie.

Internauci zdecydowali, że najdroższym polem na planszy będzie Opera Nova. Spośród wszystkich komentarzy i kreatywnych uzasadnień wyboru, komisja konkursowa wybrała 20 osób, które jako pierwsze otrzymają bydgoską edycję gry Monopoly.

Jak tłumaczą pracownicy firmy Winning Moves, która jest odpowiedzialna za proces powstawania gry, cała plansza ma być podzielona na sektory, z których każdy będzie reprezentował określone dziedziny życia miejskiego.

Bydgoską wersję gry Monopoly będzie można kupić w sieciach handlowych i lokalnych księgarniach już jesienią.

Przez lata powstało już ponad 200 wersji lokalnych kultowej planszówki. Monopoly to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Pierwsza edycja została wydana w 1935 roku w Stanach Zjednoczonych. Na świecie sprzedano już ok. 200 mln egzemplarzy Monopoly.

Rozpoznasz, jaka to ulica w Bydgoszczy po samym zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Jaka to ulica?
Jaka to ulica?
Małe wilki wyszły z nory
Listen on Spreaker.