Jest problem, a programiści muszą opracować innowacyjne rozwiązanie technologiczne, ale mają na to tylko dobę. Przed nami Bydgoski Hackathon, znany jako BKI.hack

i

Autor: D.Witt/ Mat. organizatorów

rozgrywki

Programiści mają dobę na opracowanie i wdrożenie innowacji, rekruterzy z firm IT patrzą! Przed nami Bydgoski Hackathon, znany jako BKI.hack

2024-03-12 15:25

24-godzinny maraton programowania w Młynach Rothera to ważne wydarzenie w świecie IT. Już siódmy raz programiści i pasjonaci programowania, także uczniowie szkół średnich, będą zmagać się z zadaniem nakreślonym przez organizatorów Bydgoskiego Hackathonu, znanego jako BKI.hack. Mają tylko dobę, by opracować innowacyjne rozwiązanie technologiczne. Ich prace oceni jury z firm technologicznych, które bacznie obserwują talenty programowania pod kątem planowanych rekrutacji.

  • 7. Bydgoski Hackathon BKI.hack odbędzie się 15-16 marca 2024 r. w Młynach Rothera. Start i meta o godz. 18.
  • To największe wydarzenie stacjonarne tego typu w regionie.
  • Tegoroczna edycja jest wspierana m.in. przez Urząd Miasta Bydgoszczy oraz województwo kujawsko-pomorskie.
  • Event powstał z inicjatywy Bydgoskiego Klastra Informatycznego.
  • Maraton programowania odbędzie się pod patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

7. Bydgoski Hackathon, czyli BKI.hack to największe takie wydarzenie w regionie

Bydgoski Hackathon jest 24-godzinnym maratonem programowania, do którego można przystąpić indywidualnie lub w kilkuosobowym zespole. Rywalizacja w kategoriach junior oraz open polega na rozwiązywaniu konkretnego problemu poprzez projektowanie i wdrażanie na żywo rozwiązania cyfrowego. Chodzi np. o stworzenie prototypu aplikacji mobilnej czy strony internetowej z integracjami.

Jak mówią organizatorzy, poprzednia edycja w 2023 r. przyciągnęła ok. 100 uczestników.

- Spotkają się pasjonaci technologii, pasjonaci zmieniania świata, licealiści razem z doświadczonymi już informatykami, programistami, produktowcami, analitykami, testerami, przedstawicielami całej rzeczy zawodów branży IT i będą pracować nad rozwiązaniem danego problemu w ramach zadanego tematu - mówi Robert Szarata, wiceprezes Bydgoskiego Klastra Informatycznego. - Uczestnicy zaproponują aplikację, która odpowiada na konkretne potrzeby, pokazują dzięki temu swoje podejście do problemu. To nie tylko szansa na kreatywną pracę w grupie, to wyzwanie, wymagające skupienia przez 24 godziny, także nocą, na jednej rzeczy. Przygoda! - dodaje.

Bydgoski Hackathon nie ma być kopalnią gotowych aplikacji, które od razu można wdrażać na rynek. Zdecydowanie większą wartością dla uczestników jest możliwość wymiany doświadczeń.

- Jestem najbardziej dumny ze społeczności, jaka stworzyła się wokół Hackathonu - mówi Robert Szarata. - Wydarzenie przyciąga coraz to nowych pasjonatów. Zbudowaliśmy fantastyczny kapitał, gromadzimy wokół eventu młodych, zdolnych z Bydgoszczy i okolic. To ludzie, którzy w technologii upatrują zawodowej przyszłości. Im większa ta społeczność, tym więcej firm z branży IT z regionu interesuje się wydarzeniem, a potem najlepsi są ściągani do pracy - dodaje.

Co można wygrać podczas 7. Bydgoskiego Hackathonu?

Do maratonu mogą się zgłosić także osoby, które nie stworzyły jeszcze grupy, zostaną przydzieleni do zespołu z tymi, którzy także na razie działają solo. Już wiadomo, że został pobity frekwencyjny rekord. Do tej pory zarejestrowało się ponad 100 osób. Najlepsi dostaną nagrody. Ich pula wynosi już dziś 10 tys. złotych, a do tego jeszcze nagrody rzeczowe.

 Programiści mają dobę na opracowanie i wdrożenie innowcaji, rekruterzy z firm IT patrzą! Przed nami Bydgoski Hackathon, znany jako BKI.hack

i

Autor: L. Rachwalska

- Zdecydowanie jedną z największych wartości Hackathonu jest możliwość bezpośredniego kontaktu uczestników z jurorami i mentorami, udzielającymi wsparcia merytorycznego - mówi Franciszek Budzbon z firmy Wise People. - To nie tylko programiści, ale też m.in. prawnicy czy marketingowcy. Nie możemy zdradzić, z czym przyjdzie zmierzyć się uczestnikom tym razem, ale temat będzie ambitny, ważny społecznie. Może być punktem wyjścia do refleksji nad tym, jak technologia wpływa na nasze życie albo: jak my poprzez wykorzystanie technologii zmieniamy nasze życie - dodaje.

Jak zarejestrować się na 7. Bydgoski Hackathon BKI.hack w Bydgoszczy?

  • Na wydarzenie można się zarejestrować za pośrednictwem aplikacji web www.bkihack.pl.
  • Organizatorem wydarzenia jest Bydgoski Klaster Informatyczny.
  • Wieloletnim partnerem jest Wise People.
Ruszył kolejny sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego