Sosny

i

Autor: Dorota Witt, zdjęcie ilustracyjne

Wydarzenia

Kto wyciął drzewa w Fordonie?! Policjanci badają sprawę

2023-05-30 9:29

Nielegalna wycinka drzew w Nowym Fordonie! Przewodniczący rady osiedla wyszedł na spacer, gdy nagle zauważył ścięte sosny. Sprawa została zgłoszona na policję i opisana w Expressie Bydgoskim. Do teraz nie wiadomo, kto odpowiada za ten nielegalny proceder. Szczegóły poniżej.

W niedzielę, 21 maja przewodniczący Rady Osiedla Nowy Fordon Jan Kwiatoń zauważył w lesie wycięte drzewa. Sosny rosły na miejskiej działce w pobliżu stacji kontroli pojazdów. Już dwa dni później, Kwiatoń skontaktował się w tej sprawie z urzędnikami Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Bydgoszczy, którzy przyjechali na wizję lokalną.

Jak stwierdzili – na wycinkę sosen nie było żadnego pozwolenia. Przewodniczący rady postanowił więc zgłosić sprawę na policję. Powiadomił również o zaistniałej sytuacji dziennikarzy Expressu Bydgoskiego.

W sprawie ściętych drzew postępowanie wyjaśniające z artykułu 144, paragraf 2 Kodeksu wykroczeń prowadzi bydgoska policja.

Interweniowali również dziennikarze Expressu. Rzecznik prasowa Urzędu Miasta zaznaczyła w rozmowie z nimi, że ratusz również zgłosi sprawę na policję.

Wiemy już na pewno, że za wycinkę drzew nie odpowiada Zarząd Dróg Miejskich. Według nieoficjalnych informacji zdobytych przez przewodniczącego RO Nowy Fordon – to bydgoscy drogowcy mieliby odpowiadać za wycinkę.

- Nieoficjalnie, pocztą pantoflową, doszły do mnie plotki, że być może to Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ściął drzewa, bo na przykład przygotowuje się do sprzedaży terenu. Ale to tylko niepotwierdzone plotki - podał Kwiatoń w rozmowie z dziennikiem.

Rzecznik ZDMiKP kategorycznie zaprzeczył jednak, że drogowcy mają cokolwiek wspólnego z tym nielegalnym procederem.

Jak się zachować, gdy spotkamy dzika?