Kujawsko-Pomorskie. Świadek nagrał kierowcę ciężarówki. Tirowiec nie uniknie kary

i

Autor: mat. policji

Policja

Kujawsko-Pomorskie. Świadek nagrał kierowcę ciężarówki. Tirowiec nie uniknie kary

2024-04-23 14:53

„Nie bądźmy obojętni na brak kultury na drodze, bo każdy ma prawo do tego, by bezpiecznie dotrzeć do celu podróży” – przekazuje kujawsko-pomorska policja w komunikacie umieszczonym na swojej stronie. Funkcjonariusze przypominają, że świadkowie niebezpiecznych zdarzeń na drodze, którym udało się zarejestrować zdarzenie, mogą przesyłać uwiecznione materiały na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ". Zobacz nagranie.

Świadek nagrał kierowcę ciężarówki. Tirowiec nie uniknie kary

- Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu na terenie naszego województwa, powiadom nas na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ", a kierowcy tacy, jak ten na nagraniu, poniosą konsekwencje. Nie bądźmy obojętni na brak kultury na drodze, bo każdy ma prawo do tego, by bezpiecznie dotrzeć do celu podróży – informuje podkom. Remigiusz Rakowski, KWP Bydgoszcz.

W sobotę, 13 kwietnia w miejscowości Emilianowo na DK 10 miało miejsce niebezpieczne zachowanie kierowcy ciężarówki z przyczepą. Mężczyzna nielegalnie wyprzedził inne pojazdy, pomijając znak P-4 „linia podwójna ciągła”, i kontynuował jazdę lewym pasem, by wrócić na prawy dopiero na skrzyżowaniu.

Zdarzenie zostało uchwycone przez kamerę samochodową innego uczestnika ruchu, który przesłał nagranie do skrzynki „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Dzięki temu materiałowi policja będzie mogła zidentyfikować sprawcę wykroczenia i nałożyć na niego mandat karny.

Jeśli sprawa trafi do sądu, kierowca może zostać ukarany grzywną nawet do 30 tysięcy złotych.

Policja przypomina, że zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:

  • przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;
  • na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;
  • na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym, lub na którym ruch jest kierowany.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń – dodaje Remigiusz Rakowski.