pomoc

Mała Noemi spod Bydgoszczy walczy ze śmiertelnym wrogiem. To neuroblastoma czwartego stopnia

2024-05-23 15:01

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na leczenie 3-latki. Są zdeterminowani, ale sami sobie nie poradzą. Dziewczynkę od normalnego życia dzielą 2 mln zł. Musimy pomóc!

Trzyletnia dziewczynka ma złośliwy nowotwór. Nie wróci, dzięki szczepionce. Ale ta kosztuje 2 mln zł

Dzielnie stawia czoła ciężkiej chorobie. Mała Noemi spod Bydgoszczy walczy ze śmiertelnym wrogiem. To neuroblastoma czwartego stopnia.

- To złośliwy nowotwór wieku dziecięcego, rocznie w Polsce dotyka tylko 70 dzieci. Noemi musi przejść 8 cykli chemioterapii. Po leczeniu w kraju będzie musiała dostać szczepionkę przeciwko wznowie neuroblastomy w Stanach Zjednoczonych. Kosztuje ok. 2 mln zł. Zakup szczepionka przeciw wznowie jest kluczowy, bez niej Noemi nie będzie mogła wyzdrowieć - mówi Katarzyna Drajer, mama dziewczynki.

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na leczenie 3-latki. Dziewczynka musi wiele znieść, ale cały czas jest pogodna i uśmiechnięta.

- Choroba, a raczej walka z nią jest zawsze w centrum uwagi, ale Noemi nie pozwala, by odebrała jej radość z dzieciństwa. Jest cały czas uśmiechnięta, cieszy się nawet z drobnostek. Dlatego i my, organizując akcje pomocowe, robimy to z uśmiechem i niezmiernie się cieszymy, że dołączają do nas kolejni ludzie i razem walczymy o to trzyletnie dziecko - mówi Bartłomiej Młodzianowski, współorganizator akcji.

Festyn charytatywny w Białych Błotach. Baw się dobrze i pomagaj!

W sobotę, 25 maja szykuje się sporo atrakcji. Na stadionie w Białych Błotach pojawią się motocykle, będą przejażdżki sportowymi  samochodami, foto budka, dmuchańce, biegi i maraton zumby. Kolejna impreza charytatywna dla Noemi już w czerwcu.

- Chcemy, by to była wielka impreza na rozpoczęcie wakacji: z koncertami, motocyklami, sportowymi atrakcjami. Cały dochód wyląduje na koncie Noemi - mówi Bartłomiej Młodzianowski.

Zbiórka dla Noemi Drajer jest dostępna w sieci. Na razie zebrano ponad 10 procent potrzebnej kwoty. Na zbiórkowym koncie jest prawie 190 tys. zł. 2 miliony złotych dzielą ją od normalnego życia. Środki zebrane podczas festynu zostaną przeznaczone na pomoc małej Noemi. Atrakcje będą dostępne od godz. 13 do 18.

Trwa remont ul. Łęczyckiej w Bydgoszczy