Mężczyźni nocą kopali coś w środku miasta. Jeden przyjechał do Bydgoszczy znad morza, żeby kraść

i

Autor: Mat. policji

złodzieje

Nocą kopali coś w środku miasta. Jeden przyjechał do Bydgoszczy znad morza, żeby kraść

2023-05-26 15:13

Około godziny 1 w nocy policjanci zauważyli dwóch mężczyzn na ul. Szubińskiej w Bydgoszczy. Byli przekonani, że nikt nie zauważy, jak wykopują coś z ziemi, ale gdy zorientowali się, że patrol im się przygląda, zostawili wszystko, co mieli w rękach i rzucili się do ucieczki.

W poniedziałkową noc (22 maja) policjanci z Białych Błot patrolowali ul. Szubińską w Bydgoszczy. Zauważyli, jak dwaj mężczyźni wykopują coś z ziemi. Na widok patrolu porzucili narzędzia i uciekli. Funkcjonariusze ruszyli ich śladem.

- Dzięki ustaleniom kryminalnych z komisariatu w Białych Błotach pierwszy, 35-letni mieszkaniec Wejherowa, wpadł po kilku godzinach, a jego wspólnik, 45-latek z podbydgoskiego Zielonczyna, następnego dnia - mówią policjanci z KMP w Bydgoszczy.

Okazało się, że grasowali w okolicy już od prawie miesiąca. Jeden z nich na przełomie kwietnia i maja w tej samej okolicy też pod osłoną nocy wykopywał kable teleenergetyczne i telefoniczne z ziemi. Łupem złodzieja padły 144 m różnych przewodów o łącznej wartości przekraczającej 4 tys. zł.

  • Obaj przyłapani na gorącym uczynku mężczyźni zostali ukarani mandatami na łączna kwotę ponad 2 tys. zł za usiłowanie kradzieży, niszczenie lasu i kopanie w ziemi na nie swoim gruncie.
  • Starszy dodatkowo odpowie przed sądem za kradzież przewodów. Grozi mu do 5 lat więzienia.