Nowe boisko w Bydgoszczy. W przerwach od gry będzie można zrelaksować się przy fontannie

i

Autor: UM Bydgoszcz

inwestycje

Nowe boisko w Bydgoszczy. W przerwach od gry będzie można zrelaksować się przy fontannie

2024-06-15 17:18

Przy ul. Żmudzkiej w Bydgoszczy w ubiegłym roku powstały boiska do gry w korfball i streetball. Teraz staną tam minifontanny.

  • Rewitalizacja terenów sportowo-rekreacyjnych przy szkole na Bartodziejach przebiega etapowo.
  • Kolejny pakiet prac obejmuje wymianę nawierzchnię placu, ustawienie stołów do gry w ping-ponga i szachów, ławek i zamontowanie dwóch minifontann.
  • Tego chcieli mieszkańcy, głosując na tej projekt w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

- W ramach inwestycji przy ul. Żmudzkiej w ubiegłym roku powstały boiska do gry w korfball i streetball o poliuretanowej powierzchni wraz wyposażeniem, amfiteatr o konstrukcji murowanej do zajęć na powietrzu oraz utwardzony plac z kostki betonowej z polami do gry w szachy ziemne. Rewitalizowane tereny zyskały też oświetlenie oraz szereg nowych nasadzeń w formie krzewów i bylin - wymieniają miejscy urzędnicy.

W tym roku pora na kolejne prace. Obejmą między innymi wykonanie nawierzchni utwardzonej pod gry boiskowe w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Powstanie także strefa kreatywna z placami do ustawienia stołu do gry w ping-ponga oraz dwóch stolików do gry w szachy. Poza tym ustawione zostaną ławki oraz kosz na śmieci. W okresie wiosenno-letnim działać tam będą dwie minifontanny w formie kamieni z wypływającą wodą. W planach są też nasadzenia: łącznie będzie ta 235 krzewów, 125 bylin i jeden dorodny klon.

- Trwa postępowanie, które wyłoni wykonawcę prac budowlanych. Wstępnie zabezpieczamy na ten cel blisko 370 tysięcy złotych. Po podpisaniu umowy prace zajmą około 5 miesięcy - informują urzędnicy.

Volume Up Długi Targ w Bydgoszczy. Wielkie świętowanie w centrum miasta