wydarzenia

Nowe, najnowocześniejsze przedszkole w Bydgoszczy gotowe. Ma szklarnię, salę gimnastyczną, pięć placów zabaw

2024-06-12 8:14

Szklarnia, własna sala gimnastyczna i pięć placów zabaw, czyli najnowocześniejsze przedszkole w Bydgoszczy jest już gotowe. To 1500 metrów kwadratowych w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, nie tylko dla dzieci tych, którzy tam pracują. To będzie najdłużej czynna placówka w mieście. Wiemy, ile kosztuje czesne i wyżywienie.

Budowa jest już zakończona.

- Trwa biały montaż, montowane są meble, zaczynają się odbiory specjalistyczne. Ze względu na to, że życie i praca w Parku Przemysłowo-Technologicznym rozpoczyna się od godz. 6, nasze przedszkole, jako chyba jedyne w Bydgoszczy, będzie otwarte od 5.30, żeby rodzic nie musiał zostawiać dziecka w pośpiechu i pędzić w stresie do swoich zajęć - mówi Justyna Lipska, dyrektorka przedszkola. 

Przedszkole będzie czynne do godz. 18.30, co czyni je najdłużej otwartym w mieście.

Szefowa nowej placówki nie kryje, że jej powstanie to był długi i wyboisty proces.

- Plany utworzenia przedszkola zaczęły się przed pandemią, ale ona wywróciła wszystko do góry nogami, wstrzymała wszystko. Po pandemii projekt ruszył od nowa: wybranie firmy, konkursy - wszytsko to trwało jakieś dwa lata - mówi Justyna Lipska.

  • Przedszkole zostanie otwarte we wrześniu.
  • 29 czerwca będą drzwi otwarte.
  • Placówka chce też dołączyć do listy instytucji, które będą organizować w Bydgoszczy półkolonie.
  • Nabór dzieci (głównie spośród dzieci pracowników parku, ale także z miasta) trwa.

Przedszkole w Parku Technologiczno-Przemysłowym, niedaleko dawnego Zachemu. Czy jest tam bezpiecznie?

Przedszkole będzie stawiać na ekologię i kontakt dzieci z naturą. Bardzo pomocna będzie przy tym szklarnia, wiele nasadzeń i ogromny ogródek dla dzieci. Funkcjonować ma w nim sześć oddziałów dla 150 dzieci.

Nowe przedszkole powstało przy wjeździe do parku, od ul. Glinki, w pobliżu skrzyżowania z ul. Paciorkiewicza. To teren, który wcześniej nigdy nie był wykorzystywany na cele produkcyjne. Przed rozpoczęciem inwestycji zostały zlecone szczegółowe badania, które potwierdziły, że można bezpiecznie zlokalizować inwestycję w tej części parku. Inwestycja zlecona przez Bydgoski Park Przemysłowo Technologiczny kosztowała ponad 13 mln zł.

Ruszył nabór do najnowocześniejszego przedszkola w Bydgoszczy. Ile kosztuje czesne i wyżywienie?

Równocześnie ruszył już nabór dzieci do nowej placówki. Pierwszeństwo mają osoby zatrudnione na terenie BPPT. Jednak wielkość obiektu pozwoli korzystać z jej usług także osobom z miasta. Operatorem obiektu będzie Fundacja Nowe Pokolenie w hołdzie Janowi Pawłowi II, która prowadzi już jedno przedszkole niepubliczne o nazwie Przedszkolna Chatka. Rekrutacja trwa przez cały rok kalendarzowy. O zapisie decyduje liczba miejsc w grupie i kolejność zgłoszeń. Przyjmowane są dzieci już od 2. roku życia. W placówce prowadzona będzie różnorodna terapia dla dzieci mających orzeczenie o kształceniu specjalnym i opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju.

Jak zapisać dziecko do nowego przedszkola w Bydgoszczy?

Czesne miesięczne wynosi 780 zł, a stawka żywieniowa 17 zł na dzień. Szczegóły pod numerem telefonu 573-388-440, można też wysłać maila - dyrektor@przedszkolnachatka.pl.

Trwa remont ul. Łęczyckiej w Bydgoszczy