„Operowy zawrót głowy” na Dzień Dziecka. Najlepsza zabawa z Wykrzyknikiem. I Kropka!

i

Autor: Fot. Andrzej Makowski/ Opera Nova

dzień dziecka 2024

„Operowy zawrót głowy” na Dzień Dziecka. To będzie najlepsza zabawa z Wykrzyknikiem. I Kropka!

2024-05-29 8:36

Dzień Dziecka to świetny pretekst do spędzenia jeszcze więcej czasu ze swoimi pociechami. Można wspólnie kolekcjonować wspomnienia z przeżytych razem pięknych chwil. 31 maja i 1 czerwca będzie okazja do poszerzenia tych zbiorów o niezwykłe wrażenia. Opera Nova zaprasza rodziny na „Operowy zawrót głowy”. Poznamy Wykrzyknika i Kropkę.

W „Operowym zawrocie głowy” poznamy perypetię Kropki i Wykrzyknika. Będzie okazja do zaśpiewania arii i zabawy z językowymi łamańcami. Interpunkcyjnym bohaterom, którzy wprowadzają dzieci w świat opery, ale też zachęcają do mówienia piękną, poprawną polszczyzną, towarzyszy w spektaklu kilkoro tancerzy Baletu Opery Nova, którzy potrafią być drzewami albo gondolą płynącą przez rzekę czy literkami w pojedynku na słowa.

- Przekonacie się, że chociaż „opera bez libretta jest jak koń bez stangreta, jak bez księżniczki kareta", to jednak dzięki wyobraźni operę zagrać się da! Zwłaszcza gdy na scenie zasiądą nasi muzycy kwartetu smyczkowego, którzy będą nie tylko wykonywać muzykę, ale także zaprezentują instrumenty. Dzięki najlepiej wyedukowanej Kropce poliglotce poznacie także znaczenie włoskich terminów, które są językiem opery (czy wiecie np., co oznacza słowo libretto?), pojawi się też kilka słówek po angielsku. Kropka i Wykrzyknik przede wszystkim chcą jednak zachęcić Was do mówienia piękną i poprawną polszczyzną - zapowiadają organizatorzy.

  • Bilety na muzyczno-edukacyjny spektakl familijny „Operowy zawrót głowy” można kupić online i w kasie Opery Nova w cenie 50 zł i 30 zł.
  • Spektakle odbędą się 31 maja i 1 czerwca o godz. 11 i 16.
Noc Muzeów 2024. Zaglądamy do filii Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy