Pani Agnieszka, policjantka z Białych Błot zatrzymała 54-latka. Miał dwa promile alkoholu we krwi i jechał rowerem

i

Autor: pixabay, zdjęcie ilustracyjne/mat. policji

wokół nas

Pani Agnieszka, policjantka z Białych Błot zatrzymała pijanego rowerzystę. Z 54-latkiem miała już wcześniej do czynienia

2024-05-22 19:52

W drodze na służbę, młodsza aspirant Agnieszka Bonk-Proch zatrzymała pijanego rowerzystę, którego sądowy zakaz prowadzenia rowerów był jeszcze obowiązujący. 54-letni mężczyzna, miał dwa promile alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

Młodsza aspirant Agnieszka Bonk-Proch z Białobłockiego Komisariatu, w trakcie podróży do pracy przez Łochowo, dostrzegła rowerzystę, z którym miała niegdyś do czynienia wcześniej, podczas jednej z interwencji.

Pamiętając o nałożonym na niego sądowym zakazie prowadzenia rowerów, postanowiła zareagować. Zatrzymała mężczyznę kierującego jednośladem, przeprowadziła kontrolę tożsamości, a następnie powiadomiła patrol policji.

Po przybyciu na miejsce, policjanci dokonali weryfikacji mężczyzny w systemach policyjnych, gdzie potwierdzili obecność nałożonego na niego sądowego zakazu prowadzenia rowerów. Jednakże to nie był koniec sprawy.

Z racji, że wyczuwalny był od niego alkohol, mundurowi sprawdzili go pod kątem trzeźwości. Okazało się, że ma dwa promile alkoholu w organizmie.

54-latek usłyszy dwa zarzuty. Pierwszy za przestępstwo niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia roweru, drugi natomiast za wykroczenie, które popełnił kierując jednośladem w stanie nietrzeźwości. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Wieczorny Express - Ziemkiewicz Słowik