Wsparcie finansowe w ramach programu „Dzielimy się ciepłem” skierowane jest m.in. do ośrodków pomocy społecznej, MOPS, GOPS, organizacji pozarządowych i innych placówek, z których korzystają najubożsi odbiorcy ciepła. Wsparcie polega na dopłacie do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową
Bydgoska elektrociepłownia przekazała wsparcie w postaci dwóch czeków po 10 tysięcy złotych dla dwóch beneficjentów, którymi są: Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych oraz Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy.
- Bydgoska elektrociepłownia dostarcza ciepło i energię elektryczną do Bydgoszczan nieprzerwanie od ponad 90 lat. Jesteśmy związani z naszym miastem i sukcesywnie realizujemy działania zmierzające do wsparcia odbiorców wrażliwych społecznie. Chętnie angażujemy się w projekty związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, mając świadomość wysokiej skali potrzeb ze strony najbardziej potrzebujących – powiedział Sebastian Wasilewski, dyrektor PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy.
Symboliczne wręczenie czeków odbyło się 21 grudnia 2022 r. w siedzibie bydgoskiego Oddziału PGE Energia Ciepła. Dyrektor bydgoskiej elektrociepłowni spotkał się z przedstawicielami beneficjentów, aby porozmawiać o ich bieżącej sytuacji i problemach, z którymi się zmagają.
- Nasi podopieczni dźwigają na swoich barkach bagaż sporych doświadczeń, które często nie są widziane w różowych barwach. Właśnie dlatego w imieniu wszystkich naszych wychowanków, zarówno tych małych, jak i dużych, dziękujemy bydgoskiej elektrociepłowni za przekazane wsparcie w ramach projektu „Dzielimy się ciepłem” – powiedziała Natalia Lejbman, Z-ca Dyrektora Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Bydgoszczy.
Program "Dzielimy się ciepłem" ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.
Informacja prasowa